Zgruntu nový Šibeník

0
1084

Park Šibeník se mění k nepoznání. Město se rozhodlo zrevitalizovat a oživit nejen park u sportovní haly, ale také Šibeník.

Práce na úpravách Šibeníku začaly už v loňském roce a pokračuje se i nyní. „Na Šibeníku pokračuje prořezávka. Vypadá to tu už velmi pěkně,“ zhodnotil primátor Jan Paparega. Kromě prořezávky stromů a úprav zeleně se tu ale chystá řada novinek a zajímavostí. Například běžecké stezky, které budou lemovány fotografiemi a popiskami známých sportovců. „Bude to i naučná stezka,“ zmínil primátor. Odstranit by se měly v letošním roce také ohyzdné betonové pozůstatky, které tu léta straší. „Rádi bychom sehnali nějaké prostředky, aby se tu mohlo vybudovat alespoň jedno dětské hřiště,“ vyjmenoval dále primátor.

V současné době město také nechává zpracovat projektovou dokumentaci na osvětlení v rámci Šibeníku. „Vytipovali jsme nějaké trasy, kam by se mělo umístit veřejné osvětlení. Chtěli bychom Šibeník nasvětlit tak, aby tu byl možný průchod pro občany i v pozdějších hodinách a nebáli se tu. Bude to zejména u páteřních komunikací,“ informoval dále náměstek primátora Marek Hrvol. Na Šibeníku by se měly objevit také sochy z letošního ročníku sochařského sympoziu. „Vytvoříme tu ze soch nějaký celek,“ doplnil primátor. (Do příštího vydání připravujeme o úpravách a chystaných novinkách na Šibeníku podrobnou reportáž.)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!