Zlatá kukla zůstává v Mostě

0
991

Vítěznou zlatou kuklu si ze stejnojmenné soutěže zručnosti ve svařování odnesl student pořádající Střední technické školy Most Martin Kocourek. V top desítce se pak umístili další tři domácí účastníci, na osmém místě i jediná dívka v soutěži Michaela Benešová.

Popřát vítězům přijel vedle zástupců partnerů akce i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který stejně jako loni převzal nad letošním 4. ročníkem záštitu. „Blahopřání patří všem, kteří jste se museli tady do Mostu probojovat, “ řekl hejtman Bubeníček při svém krátkém vystoupení. Jak dodal, zručný řemeslník bude na trhu práce vždy ceněný a dobrý svářeč jistě nebude mít problém se sháněním práce. Na závěr poděkoval také pedagogům a popřál jim rovněž k jejich nadcházejícímu svátku.

„Soutěž jsme rozjeli před čtyřmi lety jen jako takový nápad,“ řekl vedoucí odborného výcviku školy a hlavní organizátor akce Ivan Baláž. A jak dodal zástupce hlavního partnera, marketingový ředitel společnosti SIAD Czech Miroslav Holub, dnes už je akce velkým konkurentem podobné soutěže pořádané na Moravě.

Letošního ročníku soutěže O zlatou kuklu společnosti SIAD se v Mostě zúčastnilo 46 žáků 23 škol z Čech, kteří soutěžili hned ve třech metodách svařování.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!