Hejtman Jan Schiller představil plán transformace kraje místopředsedovi Evropské komise

0
101

Hejtman Jan Schiller se zúčastnil dvou jednání s místopředsedou Evropské komise Fransem Timmermansem a dalšími zástupci komise. V prezentaci byly mimo jiné představeny i proces územní transformace našeho regionu v souvislosti s odklonem od těžby uhlí a možnosti splnění cílů vedoucích k uhlíkové neutralitě v roce 2050.

„V krátké a nelehké době jsme za region Ústeckého kraje připravili téměř z nuly do potřebné fáze celkem 11 strategických projektů a další projekty jsou v zásobníku. Místopředseda Evropské komise Timmermans viděl, že jsme skutečně připraveni a odhodláni transformaci začít,“ uvedl po pátečním jednání hejtman Schiller.

Druhý den se navazující jednání konalo v Ostravě. Součástí programu byla i prohlídka Dolních Vítkovic. „Moravskoslezský kraj je našemu v mnohém podobný, ale zároveň je také úplně jiný. Chtějí tu do budoucna místo uhlí těžit data. My máme v Ústeckém kraji zase jiné možnosti, které chceme využít. Soustředíme se na důležitá témata rozvoje regionu a nové příležitosti, jako jsou například vodík, geotermální energie a projekt Gigafactory, které mohou výrazně změnit náš region,“ uzavřel hejtman Schiller sobotní jednání.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!