Litvínovští mladí házenkáři završili halovou sezonu stříbrem v Žatci

0
733

Žákovská a dorostenecká družstva Klubu národní házené Litvínov zažívají velmi úspěšnou halovou sezonu. Pauzu mezi podzimní a jarní částí soutěže si vyplnila a zpestřila přihlášením do halového mistrovství ČR. Hned tři týmy vyhrály oblastní kola ve svých kategoriích a postoupily do finálových turnajů. Dorostenkám se navíc podařilo probojovat až do finále halového šampionátu. Nejúspěšnějším družstvem se nakonec stali starší žáci, kteří obsadili 2. místo a získali titul vicemistrů ČR.

Mladší hráčky litvínovské házené se probojovaly do finálového turnaje v České Skalici po zásluze, když s přehledem vyhrály severočeský zimní halový pohár. Bohužel se těsně před turnajem dostavila marodka a zranění klíčové hráčky, a tak mladý tým odjížděl bez medailových ambicí především sbírat zkušenosti. Páté místo ze sedmi účastníků, dvě výhry a 4 porážky, bylo odrazem aktuální síly litvínovských hráček.

Stejně jako mladším spoluhráčkám se podařilo starším žákyním zvítězit v zimním halovém poháru severočeské oblasti. Závěrečný turnaj se odehrál v domácím prostředí nově zrekonstruované sportovní haly v Litvínově. Trenéři před turnajem doufali v některou z medailí, což se nakonec povedlo, když holky pro Litvínov vybojovaly cenný bronz.

Litvínovští starší žáci vedou v průběžném pořadí severočeský oblastní přebor. Roli favorita potvrdili i v zimním halovém poháru a vybojovali si tak postup do finále, které se konalo v nedalekém Žatci. Pro trenéry i samotné hráče bylo velkou neznámou, jak obstojí v celorepublikovém měřítku. Nakonec po čtyřech výhrách, jedné porážce a jedné remíze z toho bylo nečekané, ale zasloužené stříbro.

Nejtěžší cestu do finále halového mistrovství ČR měly litvínovské juniorky. Nejprve v domácím čtvrtfinále skončily na druhém místě, poté třetím místem v semifinále se vměstnaly do závěrečného finále, které hostila Plzeň. Bohužel holky sužovalo zranění a absence klíčových hráček byla znatelná. Sestava tak byla doplněna o starší žačky, ale ty nemohly konkurovat vyspělým a v řadě případů i ligovým hráčkám. Turnaj litvínovská děvčata odehrála se ctí, nedokázala sice vybojovat ani bod, ale i tak 6. místo v České republice je uspokojivým zakončením halové sezony.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!