Mostecký divadelní soubor bude reprezentovat na Šrámkově Písku

0
302

V Mostecké  ZUŠ F.L. Gassmanna skončil sedmý ročník regionálního divadelního festivalu PřeMostění. A opět přivábil do Mostu hvězdné hosty. Například bývalého zpravodaje TV Nova Jana Tunu a nejslavnějšího českého shakespearologa a překladatele Martina Hilského.

Pět dní bylo nabitých divadelním programem.  Svou tvorbu představili studentské soubory i amatérské divadlo pro dospělé. Mezi úspěšné účastníky soutěžního festivalu patří i domácí mostecký soubor při ZUŠ F. L. Gassmanna Tvoje bába, který zahrál v místních kasárnách inscenaci Poem Macht Frei, inspirovanou skutečným příběhem z koncentračního tábora v Terezíně. Soubor pod vedením pedagoga Pavla Skály se dostal do výběru pro národní přehlídku Šrámkův Písek.

„Mladí jsou plní zájmu, chtějí poznávat a jsou velmi tvůrčí. Myslím, že celá naše společnost je vzdělaná a má velký tvůrčí potenciál. Příkladem je tento festival,“ hodnotí právě skončený ročník Přemostění hlavní hvězda festivalu, profesor Martin Hilský.

Přední český překladatel a shakespearolog se mosteckým divákům představil s přednáškou o Hamletovi, kterou zpestřil divadelní program uplynulých dní. V těch měli diváci možnost navštívit na dvě desítky uměleckých produkcí, včetně zahraničního hosta, bratislavského souboru Slúchadlo, který přivezl originální adaptaci slavné knihy My děti ze stanice ZOO.

Atmosféra celého festivalu se nesla v tvůrčím duchu, nechyběly ani umělecké dílny a rozborové diskuse o představeních, které vedli zkušení profesionální lektoři. „Amatéři jsou pro mě lidé, kteří nelitují práce, energie, peněz, času. Co do toho investují ve světě, ve kterém žijeme, je v zásadě nepochopitelné. Já si toho strašně vážím,“ říká herečka, dabérka i lektorka festivalu Eva Spoustová.

„Divadlo je moje láska a miluju ho. Divadlo je svět, ve kterém bych se nejradši pohyboval mnohem více,“ přeje si další host festivalu, televizní ikona Jan Tuna. Přejme si totéž a za rok v Mostě opět na shledanou.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!