Podpora inovací v Ústeckém kraji

0
627

Ústecký kraj ve spolupráci s Inovačním centrem Ústeckého kraje již podruhé podpořil inovativní firmy v rámci programu Inovačních voucherů. Firmy z regionu tak mohly získat až 120 tisíc korun, které mohou využít na spolupráci s výzkumnou organizací, což je zpravidla vysoká škola nebo výzkumný ústav.

 

 

 

Proč jsou Inovační vouchery pro firmy z ústeckého regionu důležité? Firmám se ve spolupráci s výzkumnou institucí podaří nalézt optimalizační řešení pro jejich výrobu, které firmu posílí na trhu, zvýší konkurenceschopnost a vytvoří tak důležitá pracovní místa, kterých je v Ústeckém kraji stále velký nedostatek. „Inovační vouchery však nejsou žádnou novinkou, odstartovaly již před jedenácti lety na jižní Moravě, kde jsou i nyní velice žádaným jednoduchým nástrojem pro podporu moderních firem,“ říká ředitel Inovačního centra Ústeckého kraje Tomáš Siviček.

 

Letos prošlo 24 projektů s celkovou požadovanou částkou téměř 2,6 milionu korun, což je o 1 milion víc než je alokace programu. Vylosováno bylo 15 žadatelů, mezi nimi je například společnost Heros Geodézie, s.r.o. nebo Inpeko, spol. s r.o., které Inovační vouchery získali ve spolupráci s regionální ústeckou univerzitou. Podporovanými aktivitami tak budou například návrhy nových systémů, konstrukčních řešení, vývoj materiálů, prototypů nebo simulace procesů dějů a mnoho jiných.

 

Inovace jsou klíčovým hnacím motorem ekonomického rozvoje. Přinášejí nápady a objevy, které lidem zlepšují životní úroveň, na druhé straně firmám a společnostem umožňuje zvýšení produktivity, vytváří nová pracovní místa, snižuje pracovní náklady a poskytuje další zajímavé výhody.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!