Policisté kontrolovali chodce

0
205

Krajští dopravní policisté spolu s koordinátorem BESIP pro Ústecký kraj kontrolovali chodce v blízkosti frekventované silnice se zaměřením na reflexní prvky. Většina oslovených chodců neměla reflexní prvky. Policisté chodce kontrolovali v obci, tedy v místech, kde zákon nošení reflexních prvků neukládá. O důležitosti „být viděn“ je tedy poučili a k tomu jim dávali reflexní materiál. Obě tyto akce proběhly v podvečerní dobu, kdy je stále snížená viditelnost a mnozí chodci to podceňují.

Přestože zákon hovoří o tom, že chodec musí být označen reflexními prvky při chůzi po komunikaci za snížené viditelnosti mimo obec, policisté doporučují nošení reflexních prvků při chůzi na komunikaci za zhoršených světelných podmínek i v obcích. Použití reflexního materiálu na oblečení zvyšuje viditelnost chodce ve tmě až na dvě stě metrů.

V loňském roce došlo v Ústeckém kraji k nárůstu počtu dopravních nehod s účasti chodce i nehod zaviněných chodci (rok 2017 – 276 střetů s chodcem, 80 nehod zaviněných chodci; rok 2018 – 329 střetů s chodcem, 95 nehod zaviněných chodci).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!