Teplárenské peníze tentokrát putují na Zlatou kuklu, krušení i sportovcům

0
599

Komořanská teplárna bude znovu rozdávat finanční dary a to v rámci grantu Tepelná pohoda. Tentokrát půjde o více než dvě stě tisíc korun. Peníze poputují na deset nejlepších projektů Mostecka, Litvínovska i Chomutovska.

United Energy právě v těchto dnech rozhodla, které projekty z obdržených žádostí podpoří. „V polovině ledna letošního roku jsme ukončili přijímání žádostí organizací a škol regionu o sponzorský příspěvek. K tomuto datu se sešlo 21 přihlášek od 19 organizací, z toho 8 z oblasti sportu a volného času, 6 z oblasti vzdělávání, 3 z oblasti kultury a 2 z oblasti sociální. Dva projekty se týkaly ochrany životního prostředí,“ shrnula tisková mluvčí společnosti Miloslava Kučerová. Komořanská teplárna podpoří na základě doporučení výběrové komise deset nejzajímavějších projektů, mezi které rozdělí 221 000 korun.

Z finančního příspěvku se tak již nyní může radovat například Obecně prospěšná společnost Energie z Meziboří, která obdrží 40 000 korun na úpravu svahů zahrady u objektu v Hornické ulici, Střední škola technická Most z částky 30 tisíc korun na organizaci mezinárodní soutěže ve svařování „O zlatou kuklu“, BIG BAND Zdenka Tölga, jemuž teplárna věnuje 25 tisíc korun na organizaci seriálu promenádních koncertů u Městského divadla v Mostě v období duben-srpen 2017. „Podporu získá ale také například město Chomutov, a to ve výši 25 tisíc korun na 21. ročník setkání hornických a hutnických měst a obcí ČR, tzv. Chomutovské krušení. Z Chomutovska podpoříme ještě další projekt, a to SPŠ A VOŠ v Chomutově (36 tis. Kč) na pokračování etapového projektu rekonstrukce laboratoří a dílen,“ vyjmenovala další vítězné kandidáty tisková mluvčí. Podporu získají dále také regionální sportovní kluby, například Cyklistický klub Litvínov (10 tis. Kč), Billiard hockey club Most (15 tis. Kč), oddíl moderní gymnastiky TJ Sokol Horní Jiřetín (10 tis. Kč) nebo Český rybářský svaz (15. tis. Kč). „Už začátkem března budeme vyhlašovat druhé kolo žádostí o dary a sponzoring,“ připomněla ještě Miloslava Kučerová a dodává, že aktuální informace zjistí zájemci na www.tepelnapohoda.cz v záložce „…regionu“.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!