Unikátní festivalová roadshow vyráží do severních Čech a představí letošní filmové vítěze

0
584

lev_webVe středu 2. listopadu odstartuje unikátní festivalová roadshow po padesáti českých městech. Ta představí letošní filmové vítěze, ale nejen to! Kromě oceněných dokumentů budou mít diváci po celé republice jedinečnou příležitost zhlédnout i některé další z 81 velkofilmů z 26 zemí světa a zúčastnit se zajímavých přednášek. První oblastí, kterou se festival obrazně pokusí „dobýt a udržitelně rozvinout“, budou v následujících týdnech severní Čechy.

V říjnu v Praze úspěšně proběhla soutěžní část MFF Ekototopfilm, která vyvrcholila vyhlášením 8 nejlepších snímků v jednotlivých kategoriích a předáním křišťálových cen jejich tvůrcům.

„První český ročník nasadil vysokou laťku. Vybrat vítězné filmy však nebylo těžké, protože i v tom množství nadprůměrných snímků se objevily takové, které doslova ohromily,“ láká diváky předseda mezinárodní odborné poroty Steve Lichtag.

Nyní se filmoví fanoušci, milovníci přírody i příznivci udržitelného přístupu k životu mohou seznámit nejen s rozhodnutím poroty, ale mají možnost vybrat si i vlastní favority. A nemusí kvůli tomu ani jezdit do Prahy, naopak festival se vydává za nimi. V každém z padesáti okresních a krajských měst bude k vidění mix filmů, které budou každopádně stát za to.

V první severočeské destinaci, konkrétně v děčínském kině Sněžník, začne ve středu 2.11.2016 filmová přehlídka ve velkém – i když poněkud mikroskopickém – stylu. V 16:00 pronikne film, oceněný v kategorii Věda a technika, Lidské tělo: Mikroskopické safari do divočiny na povrchu i uvnitř lidského těla. Jako hvězda večera se pak představí od 17:00 snímek Mikroporod, držitel speciální ceny Grand Prix, který dle poroty dokáže změnit naši budoucnost. Následovat ho budou technologicky laděný slovenský snímek Klimatická chyba a nečekaně vtipný dokument o nejstarším americkém národním parku Yellowstone. Návštěvníci dále mohou až do nočních hodin sledovat, Jak se zrodil prales v rakouských Alpách a na závěr se nechat pohltit úchvatnými záběry Africké nostalgie.

Po Děčíně se festival Ekotopfilm během listopadu zastaví také v Mostě (9.11.2016), Jablonci nad Nisou (14.11.2016), Liberci (15.-16.11.2016), České Lípě (21.11.2016), Teplicích (23.11.2016) a v Ústí nad Labem (30.11.2016). Nemohou chybět ani zábavně-vzdělávací dopoledne pro juniory a v některých městech opět proběhnou besedy nad aktuálními ekologickými tématy.

Více o festivalu: http://www.ekotopfilm.cz/

FB stránky festivalu: https://www.facebook.com/ekotopfilmcz/?fref=ts

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!