Úspěšný víkend pro HKC v Písku

0
482

Závodní víkend se vším všudy představoval poslední podnik motokárového mistrovství ČR pro mostecký HKC Racing Team na trati Hradiště u Písku. Podiová umístění, ale také karamboly a technické komplikace provázely účast jezdců. Roman Staněk každopádně přivezl ve své třídě zlato a na stupně vítězů vystoupil i Matvej Sonkin. Porci bodů si přidal i Dan Skočdopole.

V kategorii Mini 60 nenašel Roman Staněk ani jednou přemožitele. Vyhrál měřený trénink a první dojel také v následných dvou bodovaných závodech i v závěrečném Superfinále. Vzhledem k tomu, že stejně si vedl i v předchozích dvou mistrovských podnicích, suverénně vládne tabulce průběžného bodování a to i přesto, že se neúčastnil červencového podniku v Rakousku. Na konci září bude mít šanci přidat ke stávajícím 210 bodům ještě další během finále šampionátu ve Vysokém Mýtě a potvrdit tak letošní mistrovský titul.

Matvej Sonkin ve třídě Baby 60 bojoval opět velmi stabilně. Zajel třetí nejlepší čas v kvalifikaci a první bodovanou jízdu dokončil dokonce druhý. Ve druhém závodě se ale dostal do skrumáže po startu a až z konce startovního pole vyrazil na stíhací jízdu. Jeden ze soupeřů se ale před ním roztočil a po střetu s ním musel Matvej odstoupit. Chuť si pak spravil třetím místem v Superfinále a upevnil si tak i třetí místo celkově.

Favorizovaný Dan Skočdopole v kategorii OK Junior podle očekávání vyhrál měřený trénink i první dva závody. V Superfinále ho ale zradila elektronika kvůli problémům se zapalováním dojel sedmý. I tak ale vede průběžné bodování ve Vysokém Mýtě bude mít také on šanci na titul.

„Roman pochopitelně udělal celému týmu velkou radost, protože jako frekventant naší Akademie motorsportu naprosto přesně plní pokyny, má patřičnou dravost a nedělá chyby,“ pochvaloval si trenér Ivan Houzák. „Dana a Matveje potkaly problémy, které jsou v motorsportu obvyklé. I tak ale oba zabodovali a mají našlápnuto ke skvělému výsledku celé sezóny. V Mýtě se rozhodne definitivně,“ dodal.

Další informace a fotografie najdete na www.hkc-racing.com , www.hkc-academy.cz a na Facebooku www.facebook.com/hkcracing.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!