Ústecký kraj bude se Slovenskem spolupracovat i v kultuře

0
129
Erika Jurinová s hejtmanem Bubeníčkem a drátěným klíčem, který je ukázkou tradičního místního řemesla...

Spolupráce Ústeckého kraje se zahraničním partnerem, Žilinským samosprávným krajem na Slovensku, se úspěšně rozvíjí již od roku 2009. Hejtman Oldřich Bubeníček navštívil Žilinu, aby se poprvé osobně setkal s nově zvolenou předsedkyní kraje Erikou Jurinovou. Návštěva se tentokrát týkala především možností a prohloubení partnerství na úrovni kulturních institucí.

„Spolupráce s Žilinským samosprávným krajem je v tuto chvíli nejvýraznější v oblasti školství. Školy se vzájemně navštěvují, žáci i učitelé si předávají zkušenosti a je to pro obě strany příjemné a užitečné rozšíření běžných aktivit. Nově vidíme potenciál také v oblasti kultury. Oba naše kraje mají co nabídnout a bližší vzájemné poznání na kulturním poli může být odrazovým můstkem pro podporu cestovního ruchu,“ řekl k návštěvě hejtman Oldřich Bubeníček.

Cesty na Slovensko se kromě hejtmana Bubeníčka a radní Jitky Sachetové zúčastnili také ředitelé kulturních příspěvkových organizací Ústeckého kraje. Ti se v Žilině setkali se slovenskými kolegy a diskutovali o vedení a správě kulturních organizací, především o problematice financování investičních akcí a o možnostech  spolupráce na mezinárodních projektech. Delegace navštívila několik kulturních institucí, např. Budatínský hrad, jeden ze čtyř hradů ve správě Žilinského samosprávného kraje.

Součástí návštěvy byla také vernisáž výstavy připomínající 100. výročí vzniku samostatného Československa s důrazem na dění v severních Čechách. Tato výstava je ke zhlédnutí v prostorách Povážského muzea.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!