V Kerharticích byl obnoven další památník k uctění válečných obětí

0
289

Krajská organizace Českého svazu bojovníků za svobodu ve spolupráci s Ústeckým krajem obnovila další z pomníků válečných obětí. Do Kerhartic u České Kamenice se v sobotu 26. května k pomníku ruských a italských válečných zajatců přijel poklonit hejtman Oldřich Bubeníček, zástupci zahraničních ambasád a představitelé ČSBS a veřejného života.

 

 

 

„Ústecký kraj systematicky podporuje obnovu válečných hrobů k uctění památky těch, kteří se nedožili konce druhé světové války a položili své životy při osvobozování našeho regionu od fašismu. Je třeba si tyto hrdiny, i když někdy bezejmenné, a události spojené s hrůzami války neustále připomínat, abychom nezapomněli, komu vděčíme za naši samostatnost a svobodu,“ řekl při pokládání kytic a věnců ke kerhartickému památníku hejtman Oldřich Bubeníček.

Pietního aktu se zúčastnil též náměstek hejtmana Petr Šmíd, předseda ústecké pobočky ČSBS a zástupce ředitele Krajského úřadu ÚK Jaroslav Pikal, poslanec Evropského parlamentu Jaromír Kohlíček a starostka města Česká Kamenice Hana Štejnarová.

Kytice k rekonstruovanému pomníku ruských a italských válečných zajatců položil též generální konzul Ruské federace v Karlových Varech Michail Ledeněv, kazašský velvyslanec Serzhan Abdykamirov a zástupci italské a ruské ambasády.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!