V Mostě nakoukli „pod pokličku“ nejmodernějších laboratoří

0
1026

„Bez laboratoře se neobejdete“. Takový byl název odborné konference, která se uskutečnila v kinosále mostecké nemocnice. Hlavním cílem bylo seznámit přítomné se zkušenostmi lékařů s nejmoderněji vybavenými laboratořemi biochemie, hematologie, toxikologie či klinické farmacie.

První ročník odborné konference uspořádalo Oddělení laboratorního komplementu Krajské zdravotní. Součástí programu byly přednášky z laboratorních oborů a zkušenosti ze strany lékařů s laboratořemi, se kterými při své práci úzce spolupracují.

Oddělení laboratorního komplementu v mostecké nemocnici je prvním plně konsolidovaným laboratorním provozem v Krajské zdravotní. Do jednoho celku zde bylo sloučeno několik oborů laboratorní diagnostiky – biochemie, hematologie, toxikologie, klinická farmacie. „Součástí komplementu je také hematologická ambulance a centrální odběry biologického materiálu pro spádovou oblast mosteckého okresu. Oddělení je moderně vybavené nejnovější laboratorní přístrojovou technikou ve všech úsecích oddělení a má kvalitní vysoce odborně vzdělaný personál jak středoškolský, tak vysokoškolský,“ uvedl generální ředitel Krajské zdravotní, a.s. Petr Fiala. Jde o první laboratoř Krajské zdravotní, která je akreditovaná podle nových Českých státních norem ISO.

Odbornou konferenci „Bez laboratoře se neobejdete“ navštívila více jak stovka laboratorních pracovníků, lékařů a dalších zdravotníků. „Cílem konference bylo seznámit účastníky s historií vzniku oddělení laboratorního komplementu v mostecké nemocnici. V dalších ročnících konference se chceme zabývat aktuálními nejzajímavějšími tématy z jednotlivých oborů laboratorní diagnostiky,“ řekla odborná garantka a pořadatelka akce Eva Herkommerová, vedoucí centrální laboratoře mostecké nemocnice.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!