Vstupenky na YOUNG FOR YOUNG 2016

0
893

Městské divadlo v Mostě zahájilo prodej vstupenek na šestý ročník festivalu Young for young.

Tradiční divadelní festival zve své fanoušky do Městského divadla v Mostě i do Divadla rozmanitostí a to od 1. do 4. června 2016. Diváci se mohou těšit na Městská divadla pražská, Divadlo Bolka Polívky, Západočeské divadlo Cheb, studentská představení Pražské konzervatoře, VOŠ herecké a pohádky Divadla D21 a Divadla Buchty a loutky.

První den

Zahájení festivalu proběhne na Mezinárodní den dětí, 1. června. Podle toho divadlo volilo středeční program: O dopolední a polední program pro děti se postará Divadlo rozmanitostí. V 9 hodin začíná pohádka Kocour v botách a ve 14 hodin Dětský den s Nedloubej se v nose, kapelou DR, která hraje autorské písně pro děti. Odpoledne od 18 hodin je pro rodiče s dětmi na Velké scéně MDM naplánováno představení Fimfárum v podání Západočeského divadla Cheb. Zároveň ve foyer divadla vznikne interaktivní výstava z kulis a rekvizit, které se v průběhu let objevily v inscenacích MDM. V Divadle rozmanitostí budou vystavené návrhy od dětí a žáků z okolí Mostu k pohádce O dvanácti měsíčkách.

Druhý den

2. červen přivítá na jevišti DR Divadlo Buchty a loutky a jejich Norskou pohádku. Komorní scéna MDM uvede absolventské představení VOŠ herecké z Prahy – Smrtelné hříchy. Večer na Komorní scénu divadla zavítají Městská divadla pražská s inscenací Kdo se bojí Virginie Woolfové? s Veronikou Kubařovou a Veronikou Gajerovou v hlavních rolích. Před představením převezme cenu Forever Young Alois Švehlík.

Třetí den

Třetí den festivalu zahájí v Divadle rozmanitostí Divadlo D21 a jejich Malá mořská víla pro nejmenší. Na Komorní scéně MDM tentokrát přivítáme Divadlo Na Rejdišti Pražské konzervatoře s představením V Římě na place byla legrace aneb Chudák Pseudolus. O večerní program se postará mostecká činohra s inscenací Podivný případ se psem.

Čtvrtý den

Závěrečný, sobotní den bude ve znamení workshopů a prohlídek divadla. Milovníci tance se mohou těšit na lektora Michala Mášu. Divadlo rozmanitostí uvede nejnovější pohádku O dvanácti měsíčkách. Závěrečným představením festivalu bude inscenace DNA Divadla Bolka Polívky se samotným Bolkem Polívkou v hlavní roli.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!