Jezdíte Mostem na kole? Přijďte řešit cyklo-budoucnost

2
1191

Pokud jste vášnivými cyklisty, měli byste si do svého diáře zapsat datum 28. listopadu. V tento den se můžete zúčastnit Veřejného projednání Koncepce cyklistické dopravy statutárního města Mostu.

Veřejná rozprava na téma cyklistické dopravy pro roky 2019 – 2021 se uskuteční ve středu 28. 11. od 16 hodin ve velké zasedací místnosti Magistrátu města Mostu ve čtvrtém patře. Mimo jiné se zde dozvíte, jakými způsoby by měla být podpořena kvalita jízdy na kole po našem městě, nebo kudy a proč povede základní systém tras. Koncepce cyklistické dopravy navazuje na Plán udržitelné městské mobility měst Mostu a Litvínova. Dokumentaci si můžete prohlédnout na webových stránkách města www.mesto-most.cz.

Součástí dokumentu jsou vedle přehledu současných cyklotras plány na nejrůznější vylepšení. Například instalace městského mobiliáře ve veřejném prostoru v centru města, u sportovišť, ve sportovních a rekreačních zónách, který podpoří atraktivitu jízdy na kole – cykloboxy, kvalitní stojany na kola, stojany se sadami nářadí pro cyklisty, nabíjení elektrokol, cyklopumpy a podobně.

Navrh se zabývá také řešením nových tras a průjezdů městskými čtvrtěmi, odstranněním kolizních míst, doplněním značení nebo zajištěním viditelnosti značení. Dokument by se měl zaměřit také na rizikovější skupiny cyklistů jako jsou rodiny s dětmi, samostatné děti a senioři. Cílem pro příští roky by mělo být vybudování dalších tras pro skupiny rekreačních a sportovních cyklistů.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!