Most opět bodoval ve Zlatém erbu: Zvítězil za nejlepší web

0
222
Webové stránky města Mostu

Jubilejního 20. ročníku soutěže Zlatý erb se v letošním roce zúčastnily obce a města z celé ČR, ze všech 14 krajů. Celkově se zapojilo 430 webových stránek a projektů obcí a měst včetně elektronických služeb. Celostátní finále se uskutečnilo v Hradci Králové a oba zástupci z Ústeckého kraje měli důvod k radosti.

V kategorii nejlepší webová stránka obce zvítězila obec Ohníč na Teplicku, mezi městy byla udělena první místa hned dvě, a to pro středočeský Benešov a statutární město Most. To se soutěže účastní pravidelně a i v celostátním měřítku se může směle porovnávat s těmi nejlepšími. Zatímco Ohníč na Teplicku se 740 obyvateli je v renomované soutěži nováčkem. „Titulní stránka obce je velmi přehledná a zajímavá,“ uvedl na adresu webové stránky obce Jaroslav Svoboda, člen poroty Zlatého erbu.

Jak Ohníč, tak i Most získaly od Ministerstva pro místní rozvoj, které se ujalo oficiální záštity nad akcí, diplom a věcné dary. Oběma zástupcům, a zároveň i výhercům, děkuje také Krajský úřad Ústeckého kraje, jenž podporuje hlavně ta krajská kola Zlatého erbu.

Města a obce regionu se s pravidelností – od roku 1999, kdy soutěž začala, umísťují na předních místech ankety. Vloni zvítězil v celostátním finále web obce Chuderov na Ústecku. Nejúspěšnější léta byly 2013-2014, kdy v obou kategoriích vyhrály obce a města z Ústeckého kraje (Most, Úštěk a Tisá a Chuderov).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!