Úžasné Makro a Hory vystavují v atriu Masarykovy nemocnice

0
835

Čtyřicet velkoformátových fotografických obrazů zachycujících mikrosvět a vysokohorské záběry mohou až do 29. dubna zhlédnout návštěvníci Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Oba pohledy na krásy přírody spojuje výstava sourozenců Iva a Milana Blšťákových pod názvem Makro a Hory II.

Vernisáž výstavy slavnostně zahájil generální ředitel Krajské zdravotní Petr Fiala. „Mezi lékaři máme v naší společnosti řadu těch s uměleckým nadáním. Většinou se jedná o hudebníky. Fotografováním vysokohorských záběrů při svých cestách je Ivo Blšťák, primář ústecké gynekologicko-porodnické kliniky, výjimečný. Milan Blšťák se zase věnuje fotografování mikrosvěta. Vystavené fotografie tak spojuje nejen sourozenectví obou autorů, ale rovněž jejich pouto k přírodě a jejímu fotografickému bohatství,“ uvedl Petr Fiala.

Jedná se již o druhou výstavu, kdy první se uskutečnila v atriu před sedmi lety. „Mé fotografické obrazy vás provedou záběry z horských treků od Krkonoš po Himálaje. Snímky bratra Milana vám zase přiblíží úžasný mikrosvět kapek rosy, ledových krystalů a barev, které jsou bez velkého zvětšení normálnímu člověku utajené. Celá výstava diváka prostě zavede do nových světů. Její součástí je tradičně i anketa s názory návštěvníků, ze které na konci výstavy vylosujeme pět výherců. Ten nejšťastnější vyhraje jeden z fotografických obrazů podle svého výběru,“ řekl primář Ivo Blšťák.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!