Na hřištích vlnobití a posilovací stroje

0
807

V Mostě se opravují a dávají do pořádku dětská hřiště. Nové vyrostlo například na Šibeníku. Město herní plochu vybavilo novými atrakcemi a chystá se ji ještě vyšperkovat o novou herní sestavu. Děti se tu proto mohou těšit z řady novinek a lákadel.

Na novém hřišti je například lanovka a několik prolézaček. Zbouraly se dva herní prvky, nevyhovující herní sestava a stará lanová pyramida. Tu nahradila pyramida nová a na místo sestavy se instalovaly nové houpačky, multifunkční lezecká sestava, řetězová trojhoupačka, prolézačka pejsek a tabule na kreslení.

„Stávající hřiště na Šibeníku bude ještě letos doplněno o další atrakci – balanční prvek vlnobití,“ prozradil Karel Mutinský, ředitel Technických služeb města Mostu, které se o hřiště na Benediktu, ale i jinde ve městě starají.

V současné době se chystají ještě další vylepšení herních ploch. Na nové herní prvky se děti mohou těšit například v ulici Česká u bloku 629 nebo v ulici Ševčíka u bloku 709. „Doplnit chceme také herní prvky na hřištích v ulici J. Kubelíka bl. 505, Lesní, Spojovací bl. 3, Svážná, Malíka bl. 729 či Pionýrů 327. V souhrnu se jedná o balanční prvky, průlezky, kolotoče, pružinová houpadla, to vše v hodnotě zhruba 500 tisíc korun,“ vyjmenoval dále ředitel technických služeb.

Pro větší děti přidají workouty

S vybudováním nové herní plochy pro děti se počítá i v rámci projektu revitalizace parku Střed. „V projektu revitalizace navrhl projektant využití pro děti. Nejedná se ale o klasické dětské hřiště, ale koupací fontánu,“ prozradil dále Karel Mutinský. S obnovou a rozšiřováním nových herních plácků se bude ve městě pokračovat i v příštím roce. Herní prvky pro děti by se měly také doplnit o atrakce pro dospělé. Technické služby totiž zvažují, že by dětská hřiště vybavilo i posilovacími stroji. Ty se nacházejí například v parku u sportovní haly či na Matyldě. „Posilovací stroje v případě revitalizace parku Střed budou přemístěny na jiné vhodné místo. Pro příští rok budeme navrhovat ke klasickým herním prvkům přidat u řady hřišť i posilovací stroje nebo tzv. workouty jako alternativu pro větší děti a mládež, aby i oni měli vyžití a neničili zařízení pro děti,“ podotýká šéf technických služeb.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!