Nové sanitky zvýší komfort pro pacienty

0
934

Krajská zdravotní slavnostně představila devět nových sanitních vozů pro lepší komfort pacientů. Sanitky nabídnou speciální přístrojové vybavení, menší hlučnost, lepší teplotní pohodlí a přepraví více pacientů.

Dva Volkswageny Transporter upravené pro přepravu nedonošených a patologických novorozenců Krajská zdravotní vysoutěžila ve veřejné zakázce za čtyři a půl milionu korun. „V ceně je zahrnuto vybavení zdravotnickými přístroji, jako je například defibrilátor, odsávačka, perfuzor, tonometr, a další zdravotnické vybavení,“ vyjmenoval tiskový mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra. Sedm dalších nových sanitek je značka Fiat Ducato pro přepravu zraněných a nemocných osob. Vysoutěžená cena těchto sanitek je téměř osm milionů korun. V ceně je rovněž zahrnuta výbava, jako jsou například nosítka, infarktové křeslo, tři sedačky s tříbodovým bezpečnostním pásem a další nezbytné.

Zdravotnická dopravní služba, kterou provozuje Krajská zdravotní, byla založena 1. dubna 2013. V Ústeckém kraji má celkem pět stanovišť, v Děčíně, v Ústí nad Labem, v Teplicírch, v Chomutově a v Lounech, kde je odloučené pracoviště. V Mostě zdravotnickou dopravní službu historicky zajišťuje Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova. Ten rovněž před několika týdny pořídil dva nové sanitní vozy.

Sanitky pořídila Krajská zdravotní díky finanční podpoře Ústeckého kraje. „Nové sanitky nejenže obnovily vozový park Krajské zdravotní a snížily průměrné stáří vozového parku, ale také nabízí přepravovaným pacientům lepší komfort při cestování. Jedná se například o nižší hlučnost auta nebo lepší teplotní pohodlí. Zlepšily se také pracovní podmínky pro řidiče a posádku zdravotnické dopravní služby,“ informoval dále předseda představenstva Krajské zdravotní Jiří Novák. V současné době Krajská zdravotní disponuje 61 sanitkami, se kterými jezdí 80 řidičů. Při přepravě pacientů najedou měsíčně na jednom voze v průměru tři tisíce kilometrů.

Sanitky jsou určené nejen pro chomutovskou zdravotnickou dopravní službu, ale také pro ústeckou a děčínskou. Díky novým vozům se také zvýšil i počet přepravovaných při jedné jízdě. „V nových sanitkách teď můžeme převážet až pět osob najednou. Současná auta nám umožňovala při jedné cestě transportovat pouze čtyři pacienty,“ doplnil ještě tiskový mluvčí Vondra.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!