Zahrada Čech odstartovala sezónu

0
622

Výstava Tržnice Zahrady Čech nabízí i letos návštěvníkům oblíbený tradiční sortiment jako je sadba, květiny, cibuloviny, zahradní nářadí, zahradní technika, zahradní nábytek, hnojiva, postřiky, potraviny, přírodní léčiva a řadu dalšího. První jarní výstava je zaměřena na všechny zahrádkáře, chalupáře, kutily, zahradníky a milovníky přírody. Jejího slavnostního zahájení se zúčastnil i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček spolu se zástupci krajské rady, starostou města Litoměřice, litoměřickým biskupem či rektorem Univerzity Karlovy. Tržnice je otevřena do neděle 14. dubna.

Stejně jako v předešlých dvou letech, výstava Tržnice Zahrady Čech je spojena v jeden termín s výstavou Bydlení na Zahradě Čech. Celé výstaviště zaplnilo 350 prodejců ve všech venkovních sektorech i pavilonech. Velikou novinkou letošního ročníku je nově zavedená kyvadlová doprava, která funguje mezi výstavištěm a autobusovým a vlakovým nádražím v Litoměřicích a která je pro návštěvníky zcela zdarma. Letošní ročník probíhá týden před Velikonocemi, a proto jsou veškeré expozice stylizovány do veselých barev prezentující tento jarní svátek. Motto celého konceptu je „Hody, hody, doprovody“. Až do neděle jsou připravené velikonoční workshopy. Nejmenší návštěvníci si budou moci uplést pomlázku, pomalovat kraslice či ozdobit perníčky.

Podzimní Zahrada Čech je již od roku 2016 zařazena na seznam akcí Rodinného stříbra Ústeckého kraje. Více k letošnímu programu na litoměřickém výstavišti najdete zde: http://www.zahradacech.cz/uploads/kalendar_2019.pdf

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!