Zvolte Krušnohorská NEJ…

0
272

Nominované novinky

Vyhlídka elektrárny Ledvice

Od dubna 2018 je návštěvníkům k dispozici prosklená vyhlídka s přístupným ochozem ve výšce 144 metrů na nejvyšší průmyslové stavbě v České republice.

Naučná stezka „Zaniklá důlní díla Lomu a Loučné“

Nová naučná stezka, vznikla v roce 2018 městem Lom a je věnovaná hornické historii a zaniklým důlním dílům. Stezka je dlouhá 11 km a má 15 zastavení

Offroadsafari

Stezky uhlí – těžba z blízka. Tak se jmenuje nevšední turistický zážitek, který v roce 2018 nabídla návštěvníkům severozápadních Čech společnost Offroadsafari.

Bobová dráha na Klínech

Novinka roku 2018 ve Sport areálu Klíny je bobová dráha dlouhá necelých 900 m, s převýšením 130 m, vede lesem, přes sjezdovku a křižuje místní komunikaci, kterou překoná ve výšce 4 m mostem dlouhým 50 m.

Chata Barbora v Českém Jiřetíně

Chata Barbora se nachází v Krušných horách v klidné, malebné, slunné části Českého Jiřetína. Otevřená byla nově v roce 2018.

Znovu zprovoznění Moldavské dráhy + I. symbolické spojení Moldava-Holzhau“.

Znovu zprovoznění Moldavské dráhy proběhlo v roce 2018. V minulosti přeshraniční trať zvané též jako Krušnohorská železnice je dnes využívána především turisty.

Propagační kreslené video Most

Propagační animované video města Most vzniklo v roce 2018

Propojení skiareálů KLÍNOVEC – NEKLID – BOŽÍ DAR

Revoluční novinkou pro rok 2018 je propojení Skiareálu Klínovec se sousedícím skiareálem na Neklidu a přímé lyžařské propojení s Božím Darem. Skiareál Klínovec se tak rozšířil z původních 18 na 31,5 km. Celková plocha tratí se zvětšila z 417 000m2 na 737 000m2

Řemeslné a tvořivé dílničky v zámku Valdštejnů v Litvínově

Jednou z akcí pro veřejnost v litvínovském zámku Valdštejnů jsou od roku 2018 řemeslné a tvořivé dílničky. Informační turistické centrum Hornické krajiny Krušnohoří Krupka

O hornické historii Krušných hor a památkách, které jsou nominované na seznam UNESCO informuje od loňského roku nové Informační turistické centrum Hornické krajiny Krušnohoří v Husitské ulici v Krupce.

Thermálium Teplice

Největší a nejteplejší bazény s čistě termální vodou v Čechách jsou od prosince loňského roku otevřeny v Lázních Teplice. Komplex termálních bazénů a saun s léčivou termální minerální vodou z pramene Pravřídlo.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!