Mladí chemici dostali od UNIPETROLU RPA prospěchové stipendium

0
342

Nejúspěšnější studenti chemických oborů Střední školy Educhem získali na další pololetí studijní stipendium od společnosti UNIPETROL RPA. Čtyřicet tři tisíc korun si rozdělilo sedmnáct mladých lidí. Chemická firma zvolila stipendium jako další formu podpory středoškolského vzdělávání v oboru, ze kterého se profilují její budoucí zaměstnanci.

Stipendium převzalo sedmnáct studentů během slavnostního aktu v zámku Valdštejnů. Finanční podporu studentům poprvé UNIPETROL RPA předal před rokem, kdy byla nastartována spolupráce mezi chemickou firmou a Střední školou Educhem. „Doufáme, že je to pro studenty motivační prvek. Je to způsob, jak provázat spolupráci mezi střední školou, zaměstnavatelem a studenty. Chceme tím studentům Střední školy Educhem zpříjemnit tak náročné studium, jako chemie je. Zároveň tím podporujeme také naše budoucí zaměstnance, protože věříme, že se se studenty čtvrtého ročníku po ukončení střední školy opět setkáme,“ uvedla při slavnostním předávání stipendia Jitka Vaněčková z UNIPETROLu RPA. Nejlepší a tedy i stipendiem ocenění studenti Střední školy Educhem mohou zamířit také k dalšímu studiu na Vysokou školu chemicko-technologickou. I její zástupci proto oceněným studentům gratulovali. „Těším se, že se s vámi potkám za rok či dva u přijímacího řízení,“ zvala je ke studiu na vysoké škole Zdeňka Pelešková z VŠCHT.

Unipetrol RPA se Střední školou Educhem spolupracuje už více než rok. „Chemická firma je naším významným partnerem. Ceníme si této spolupráce. Zástupci Unipetrolu RPA jsou v poradním sboru ředitele školy. Je velmi výhodné pro další rozvoj školy, pokud jsou v poradním sboru největší zaměstnavatelé regionu. Můžeme tak vzájemně pružně reagovat na potřeby školy i trhu práce. Chemický obor je velmi náročný, přesto se nám podařilo studenty motivovat a zaplnit celou třídu v prvním ročníku. To je pro region, kde působí velká chemická firma, jako je UNIPETROL RPA, důležité. Od UNIPETROLU RPA máme na oplátku podporu nejen finanční a materiální. V loňském roce firma zpříjemnila studentům pobyt ve škole tím, že zrenovovala společné prostory v patře chemických oborů. Velmi si ceníme také podpory ve formě odborné praxe, kterou firma umožnila všem studentům chemických oborů z naší školy. Odborníci z UNIPETROLU RPA jsou také ochotni našim studentům přednášet. To vše je pomoc, která se velmi cení,“ uvedla ředitelka školy Helena Kripnerová. Stipendium je tak pouze jedním dílkem ve skládačce spolupráce mezi chemickou firmou a školou. Nárok na něj mají studenti, kteří dosáhli průměrného výsledku 2 a nižšího.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!