Atletický svaz zve děti na atletické hrátky do chomutovského zooparku

0
185

V rámci Dne dětí v Podkrušnohorském zooparku představí Český atletický svaz v sobotu 3. června dva své projekty. Rodiče s dětmi se budou moci těšit jak na tradiční sportování s Atletikou pro děti, tak na prezentaci nového projektu Pohybová gramotnost- Atletika pro celou rodinu. Příjemnou společnost malým návštěvníkům bude dělat pohádkový Krteček, dospělé jistě zaujme autogramiáda vícenásobného medailisty z mistrovství Evropy a halového mistrovství světa, tyčkaře Jana Kudličky.

‚Atletickou zónu‘ najdou návštěvníci ve skanzenu Stará Ves, který po celé odpoledne nabídne široké spektrum zábavy. Projekty Atletika pro děti a Pohybová gramotnost/Atletika pro celou rodinu připravily možnost vyzkoušení si atletického víceboje a to s pomůckami speciálně určenými pro děti ve věku 5-11 let. Zábavnou formou si tak děti vyzkoušejí například hod pěnovým oštěpem, skok do dálky z místa nebo jak jsou rychlí na salomové trati. Pro všechny malé sportovce budou po absolvování víceboje připraveny drobné odměny. Rodiče se navíc ve stánku Atletiky pro děti, který bude fungovat od 13 do 18 hodin, mohou informovat, kde všude se v jejich okolí nacházejí atletické přípravky, ve kterých se zmíněným pohybovým aktivitám děti věnují pravidelně.

Atleticky laděný program bude probíhat i na hlavním podiu, kde se v 15:45 představí tyčkař a vícenásobný medailista, Jan Kudlička. Od 16 hodin s ním pak proběhne autogramiáda. Po celou dobu bude dětem dělat společnost patron projektu- oblíbený pohádkový Krteček, který se s nimi rád vyfotografuje.

Stánek projektu Pohybová gramotnost- Atletika pro celou rodinu představí novinku Českého atletického svazu podporující společné sportování rodičů a dětí. Rodiče se v něm seznámí s doporučovanými sportovními aktivitami, vyzkoušejí si cvičení, která budou moci později zkoušet i doma se svými dětmi. K nahlédnutí budou metodické materiály a veškeré dotazy ohledně rodinného sportování zodpoví speciálně vyškolení trenéři.

—————————————————————————————————————————

JAN KUDLIČKA bude novinářům k dispozici od 15 hodin v zóně Atletiky pro děti- možnost rozhovorů a fota. 15: 45 vystoupí na podiu, od 16 h proběhne autogramiáda. Samotný dětský program je velmi fotogenický.

Atletika pro děti

Už osmým rokem mají malé děti z celého Česka možnost trávit aktivně svůj volný čas s kamarády v atletických školkách a přípravkách. Ty fungují ve více než 250 klubech a oddílech po celé republice. I několikrát týdně díky tomu aktivně sportuje přes 15 a půl tisíce dětí ve věku 5-11 let. Se základy jednotlivých atletických disciplín se seznamují pod vedením vyškolených trenérů, pro které je jejich práce posláním a používají přitom pomůcky speciálně upravené jejich věku. Patronkou projektu je úspěšná oštěpařka Bára Špotáková. Další tisíce dětí sportují v rámci přidružených projektů: Atletika pro děti do škol a Atletika s radostí I. a to na prvních stupních základních škol, kde se atletice věnují v rámci hodin tělesné výchovy nebo odpoledních kroužků.

Atletika pro celou rodinu- Pohybová gramotnost

Nový projekt Českého atletického svazu by rád dovedl rodiče a jejich děti ke zodpovědnosti za své zdraví a naučil je, jak správným a pravidelným pohybem působit příznivě na kvalitu svého života. Právě rodina totiž v základu určuje, jestli a jak se děti budou nějakému sportu věnovat. Ve spolupráci se speciálně vyškolenými trenéry a za podpory atletických klubů mají nyní rodiče po celé republice nově možnost seznámit se základy ‚pohybové gramotnosti‘ a díky nabytým vědomostem pak trávit volný čas se svými dětmi aktivněji. Cílem projektu je spokojená sportující rodina. Patronát převzala úspěšná česká reprezentantka v atletice a nastávající maminka, Denisa Rosolová.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!