Čepirohy hyzdí černé skládky

0
424

V Mostě přibývají černé skládky. Nepořádek vzniká za ploty zahrádek, kam s blížícím se jarem mnozí vlastníci rodinných domků odhazují odpad ze svých zahrádek. Už nyní přitom mají možnost získat zdarma nádoby na biologický odpad.

Černé skládky vyrostly zejména v Čepirozích. „Někteří vlastníci rodinných domů uklízejí na svých zahradách tak, že posekají trávu, ořežou stromy a keře a odpad vyhodí za plot na veřejné prostranství. Je jim zřejmě lhostejné, jak vypadá prostředí, ve kterém žijí. Je nutno upozornit, že vyhazováním odpadu vznikají černé skládky, a to i v těch případech, kdy se vyhazuje třeba jen biologicky rozložitelný odpad,“ informoval tiskový mluvčí mosteckého magistrátu Petr Baraňák. Občané se tím dopouštějí přestupku a tomu, kdo neoprávněně založí černou skládku odpadů nebo odkládá odpady mimo vyhrazená místa, může být uložena pokuta dle zákona o přestupcích do výše padesáti tisíc korun.

„Kam s ním?“

Občané mají několik možností, jak s odpadem naložit. Jednak jej mohou kompostovat přímo v místě jeho vzniku, tedy na zahradě u domu. Další možností je předání odpadu zdarma na sběrný dvůr v Zahradní ulici, který je otevřen 7 dnů v týdnu (ve všední dny od 10 do 18 a o víkendu do 14 hodin). Třetí možností je svoz biologicky rozložitelného odpadu, který je zajištěn v období od dubna do listopadu. Do loňského roku prováděly mostecké technické služby pytlový svoz. Pro letošní rok je připravena pro občany novinka a to v podobě nádobového svozu, kdy by měly být u domů umístěny hnědé popelnice na biologicky rozložitelný odpad. „Už tento měsíc provádíme rozvoz nových nádob na biologický odpad ke všem rodinným domkům, které budou mít o nádoby, které jsou zdarma, zájem. Od dubna pak bude tyto nádoby vyvážet nový vůz, který už technické služby pořídily,“ uvedl Jan Hepnar z Technických služeb města Mostu. Technické služby mají k dispozici pro rozvoz nových nádob na biologický odpad celkem 1500 nádob. Ty by měli obdržet obyvatelé Mostu, kteří o ně projeví zájem, do konce měsíce března.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!