Do Mostu se chystají milionové dostihy

0
572

Na sobotu 14. října se na Hipodromu Most připravují na nejbohatší dostihový den letošní sezony. Vrcholem dne totiž bude 79. Cena zimního favorita a 96. Svatováclavská cena. V obou těchto dostizích bude na výhrách rozděleno 550 tisíc korun.

„Ve dvou dostizích prestižní kategorie Listed na výhrách rozdělíme přes jeden milion korun. Celková dotace dostihového odpoledne pak činí téměř jeden a půl milionu korun. Jedná se tedy o nejlépe dotovaný dostihový den celého našeho letošního kalendáře,“ řekl ředitel společnosti Hipodrom Most Jakub Šimůnek.

Svatováclavská cena se bude konat již po šestadevadesáté a do Mostu se stěhuje z chuchelského závodiště v Praze. „Svatováclavská cena je celorepublikovým sprinterským vrcholem sezony a v Mostě se poběží o nejvyšší dotaci v téměř stoleté historii tohoto dostihu. Očekáváme tedy účast špičkových žokejů a koní,“ doplnil Šimůnek s tím, že druhým vrcholem odpoledne bude již 79. ročník Ceny zimního favorita. Dostih pro dvouleté koně, kteří dostanou příležitost ukázat svůj talent a kvality pro nadcházející sezónu, do které již budou vstupovat jako tříletí.

„Pro návštěvníky připravujeme tradiční doprovodný program. Nesmí chybět napínavé sázky, dobré občerstvení a projížďky na koních pro naše dětské návštěvníky,“ připomněl správce areálu Hipodromu Most Václav Štědronský.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!