Dočká se magistrátní zasedačka proměny?

0
1147

Magistrátní úředníci budou mít lepší zázemí a v tropických vedrech možná i lepší vzduch v kancelářích. Chystá se také projekt na celkovou rekonstrukci velké zasedací místnosti. Ta by se měla zgruntu předělat.

V současné době se připravuje projekt na celkovou rekonstrukci velké zasedací místnosti, která je spíše ostudou než reprezentativním prostorem města.

V budově magistrátu v Radniční ulici začaly úpravy interiérů. Zcela nová je například „malá“ zasedací místnost v prvním podlaží, kde rokuje mimo jiné i rada města. V nejbližší době by se mělo pokračovat i s dalšími úpravami. „Úpravy by se měly týkat kanceláří v prvním a druhém nadzemním podlaží. V tomto trendu budeme pokračovat i v příštím roce, kdy bude vyčleněna částka zhruba ve výši dvou, dvou a půl milionu korun,“ uvedl mostecký primátor Jan Paparega. Radní také zvažují, zda některé kanceláře nedovybaví klimatizací. „Jednalo by se o nejvíce exponované kanceláře. Obě strany magistrátu jsou totiž naprosto rozdílné. Zadali jsme studii, která odpoví, zda je vůbec možné, aby tady klimatizace byla. Problém je stáří budovy, která pro to nebyla projektována a další problém by mohl být i s případným odkapem kondenzátu,“ vysvětlil dále primátor.

Velká zasedačka – zatím spíš ostuda

Vylepšení by se mohla po dlouhých letech dočkat také velká zasedací místnost ve čtvrtém patře budovy, kde pravidelně zasedá například mostecké zastupitelstvo, ale koná se tady i řada prestižních akcí a veřejných projednávání. V současné době se připravuje projekt na celkovou rekonstrukci této místnosti, která je spíše ostudou než reprezentativním prostorem města. „Bude určitě předmětem diskuse, zda-li rekonstrukci zasedací místnosti ponechat v návrhu rozpočtu nebo nikoliv. Částka se totiž bude pohybovat vysoko a podle toho se budeme rozhodovat,“ upozornil primátor. Rekonstrukce by podle hrubých odhadů měla stát kolem třiceti milionů korun. „Určitě proběhne diskuse, zda tuto akci zařadit do první či druhé priority. Já osobně jsem pro, aby se rekonstrukce realizovala v příštím roce a neodsouvala se pořád donekonečna,“ zmínil primátor Paparega.

Z původního retro vybavení by nemělo ve stávající zasedačce zůstat nic. „Od té doby, co tato budova stojí, se tu na nic nesáhlo. Místnost by se proto upravila kompletně celá. Zadní část by se musela vybourat, dojde k výměně skel, včetně sedaček a dalšího nábytku, nové budou podlahy a místnost by měla být klimatizovaná,“ prozradil dále Jan Paparega. Zmizet by měl i charakteristický lustr. Pokud by k rekonstrukci došlo, určitě to podle vedení města nebude akce na měsíc, ale na delší dobu. „Pokud bychom se pro rekonstrukci rozhodli, směřovali bychom ji spíše na letní měsíce, kdy zastupitelstvo nezasedá a ještě minimálně jedno zasedání bychom museli realizovat jinde,“ nastínil primátor.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!