Finanční dar pro Krajskou zdravotní zútulní ústeckou onkologii

0
218

Členové kapely The Boom předali Onkologickému oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem šek v hodnotě 50 tisíc korun. Kapela ústeckou onkologii dlouhodobě finančně podporuje, celkem jí za devět let věnovala z vánočních charitativních koncertů 410 800 korun.

„Získaných padesát tisíc korun doplní sedmdesátitisícový finanční dar od firmy Adler, který jsme dostali na charitativním vánočním večírku. Obdržené peníze poslouží k pořízení ochrany zdí kolem nemocničních lůžek na pacientských pokojích, která výrazným způsobem zútulní prostředí pokoje a navíc plní i funkci ochrany stěny proti mechanickému poškození při manipulaci s lůžky,“ uvedla primářka onkologického oddělení Martina Chodacká.

Charitativní vánoční koncert proběhl 15. prosince 2018 v Domě kultury města Ústí nad Labem. „Jsme rádi, že i letos, stejně jako v loňském roce, můžeme ústecké onkologii věnovat šek na padesát tisíc korun. Finance jsou získané ze vstupného. Finanční prostředky na ústecké oddělení onkologie věnujeme od roku 2010,“ doplnil frontman kapely The Boom Pavel Nepivoda.

Komplexní centrum vysoce specializované onkologické péče pro dospělé (KOC) Krajské zdravotní – Masarykovy nemocnice v Ústí ve spolupráci s Onkologickým oddělením Nemocnice Chomutov zajišťuje kompletní péči o onkologické pacienty v regionu. Jedná se o jediné pracoviště svého druhu v Ústeckém kraji, které se věnuje zejména radiační onkologii a klinické onkologii, podpůrné a paliativní terapii, dispenzarizaci nemocných v rámci oboru a zajišťuje aplikaci biologické léčby pro pacienty celého regionu. Součástí ústeckého pracoviště je paliativní ambulance s mobilním hospicem a onkologická ambulance Nemocnice Teplice. Všechna tato pracoviště spadají od 1. 7. 2013 pod jeden primariát. V rámci Nemocnice Most funguje onkologická ambulance se zaměřením na dispenzarizaci a systémovou léčbu (s výjimkou cílené léčby), která má svůj samostatný primariát.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!