Horníci oslavili svůj den na hipodromu

0
1203

V pátek 8. září byl celý areál hipodromu doslova v obležení zaměstnanců těžebních společností, které uspořádaly pro své pracovníky a jejich rodiny tradiční Den horníků. Na hipodrom dorazilo přes tři tisíce lidí.

Program byl pestrý jak pro děti, tak i pro dospělé. Pro děti byla připravena hornická pouť, kde si mohly zaskákat v nafukovacím hradu, projet se na koni nebo si třeba zahrát lidský stolní fotbal, který se setkal s velkým ohlasem a nadšením. S moderátorem Vlastou Vébrem se děti vyřádily při soutěžních a tanečních disciplínách.

Dospělí si užívali „svůj den“ u stánku s pochutinami a při kulturním programu. Na pódiu vystoupila skupina EX – Team, AC/DC revival, Petr Kotvald, Big Band Felixe Slováčka s hosty, kde se ukázala například Leona Machálková.

Dospělí si pochvalovali zábavu i počasí: „Na Den horníků se vždy těšíme celá rodina. Jsme tu s dětmi, ale skoro je nevidíme, protože jsou stále na nějakých atrakcích nebo u pódia. My se s manželkou těšíme na AC/DC revival,“ řekl elektrikář Ondřej.

Chválou nešetřili ani nejmenší: „Už jsme tady s bráchou potřetí a vždycky se nám to moc líbí. Já mám ráda Vlastu Vébra a jeho soutěže. Brácha se těší na párek v rohlíku a na cukrovou vatu,“ pochvalovala si Terezka.

Mluvčí skupiny Gabriela Benešová Sáričková oceňuje, že Den horníků byla akce nejen pro rodiny, ale i pro bývalé zaměstnance – seniory:„Na své seniory nezapomínáme. Pozvánku dostalo více než tisíc členů Senior klubu, pro které zahrála dechovka. Změnu letos doznala pouť, která je vždy součástí Dne horníků. Změnily se atrakce, které jsme zpestřily o některé novinky. Věříme, že se líbily,“ dodala Gabriela Benešová Sáričková.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!