Kam s vybitými baterkami? Nově i na magistrát

0
803

V budově mosteckého magistrátu je nové sběrné místo na použité baterie a akumulátory. Určeno je jak pro zaměstnance magistrátu, tak pro veřejnost.

„Box neziskově hospodařící společnosti Asekol, která v zastoupení výrobců a dovozců elektrozařízení organizuje jeho celostátní systém zpětného odběru, je v prostoru vchodu do magistrátu,“ říká Marek Radics, referent oddělení životního prostředí. O kousek dál, v prostoru recepce, před vstupem do dvojice výtahů, je nově nainstalovaný průhledný válcový tubus na použité baterie a akumulátory. Ty se shromažďují ke zpětnému využití, protože se magistrát přidal k téměř šedesátce mosteckých míst společnosti Ecobat.

„Zaměstnanci magistrátu uvedenou firmu znají dobře, protože loni pro ně vyhlásila soutěž. Jen za půldruhého měsíce dokázali nashromáždit 221,1 kilogramu baterií a akumulátorů,“ dodává Marek Radics a pokračuje: „Budeme rádi, pokud i občané pomohou ve snížení množství baterií, které jinak končí ve směsném komunálním odpadu. Použité baterie a akumulátory přitom patří například do nové sběrné nádoby v budově magistrátu.“ Možnost sběru baterií i vysloužilých elektrozařízení v budově magistrátu se řídí úřední dobou recepce budovy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!