Litvínov skolil Pardubice, teď musí vyhrát a čekat

0
562

Play out se rozhodne až v pátek v Pardubicích a v Ostravě. Zároveň se tak všichni dozvědí, kdo se ještě o udržení v nejvyšší soutěži popere v baráži.

Litvínov v neděli zdolal Dynamo Pardubice jednoznačně 6:1 a snížil na něj ztrátu v tabulce na jediný bod.

Verva bez zraněných Hübla, J. Doležala a Jánského začala boj o udržení naděje s přeskupenými útoky výborně, aktivně i s dobrou koncovkou. Do konce třetiny vedla 2:0. Druhá část přinesla žluto – černým navýšení náskoku, i když už se poprvé prosadili i hosté. Poté, co Duda z úhlu překvapil Maxwella a zvýšil na 3:0, hosté vyměnili gólmany. Náhradník Kopřiva se činil, ale porážce svého celku nezabránil.

Tři kanadské body si v utkání připsal Radek Duda: „My musíme v pátek vyhrát a pak uvidíme, jak dopadne druhý zápas. Po tom propadu po reprezentační pauze se zase díky dobrým tréninkům v zápasech zvedáme. Tlačili jsme se do brány, měli hodně střel, tak by to mělo vypadat. I Vary potřebují před baráží vyhrát kvůli sebedůvěře, to pak nejde otočit kouzelným proutkem. Ale ať budeme hrát ještě jedno nebo třináct utkání, musíme se na ně co nejlépe připravit a soutěž zachránit,“ řekl Duda po skončení zápasu.

„S Vítkovicemi a s Vary jsme nehráli zle, měli jsme hodně příležitostí, ale nedali jsme góly, zatímco dnes jsme je dali. To byl hlavní rozdíl. V Pardubicích nás předtím potkalo to, že jsme dostali před koncem gól. Chtěli jsme to odčinit a doma vyhrát. To se nám podařilo. Poslední kolo? V pátek nás čeká těžký soupeř, v první řadě se musíme připravit dobře na náš zápas, abychom ho zvládli. Pokud by se nám to podařilo, můžeme se pak dívat, jak to dopadne v Pardubicích, ale prvořadé je pro nás naše utkání,“ komentoval zápas trenér Vervy Radim Rulík.

Verva pro to, aby se vyhnula baráži, musí v pátek v Ostravě vyhrát, nejlépe za tři body, a pak čekat, jak se pochlapí Karlovy Vary v Pardubicích.

HC Verva Litvínov – Dynamo Pardubice 6:1 (2:0, 2:1, 2:0). Branky a nahrávky: 2. Lukeš (Kubát, Hanzl), 4. Válek, 28. Duda (Gerhát, Piroš), 38. Trávníček (Piroš), 45. Hořava (Duda, Pavlík), 54. Lukeš (Hanzl, Duda) – 30. Monya.

Sestava HC Verva Litvínov: Petrásek – Kubát, Chaloupka – Pavelka, Pavlík – Frolo, Gula – Duda, Hanzl, Lukeš – Martynek, Piroš, Trávníček – K. Reichel, Havlíček, Hořava – Jurčík, Válek, Gerhát. Připraveni M. a I. Řehoř. Trenéři Rulík a Šlégr.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!