Nový zážitek v Krušných horách – stopovací hra TRIPPER

0
692

Dárek pro milovníky cestování v jedné stopě připravuje Destinační agentura Krušné hory. Ještě před prázdninami tak díky její spolupráci s lidmi z projektu TRIPPER vznikne motocyklový poznávací výlet po vrcholcích Krušných hor, a to na české i saské straně hranic – Krušnohorská / Erzgebirge Rallye.

Na trase, jejíž start bude pro české motorkáře v Krupce a pro jejich německé kolegy v Altenbergu, začali realizátoři z TRIPPER na zadání Destinační agentury Krušné hory už pracovat. „Chceme mít vše připravené v době, kdy se na mosteckém autodromu pojede motocyklový šampionát mistrovství ČR a Slovenska. To se na Mostecko sjedou fandové dvou rychlých kol a my jim chceme ukázat, že Krušné hory jsou krásné i ze sedla motorek. V propagačních materiálech se především zaměřujeme na cykloturistiku, pěší turistiku a zimní sporty. Motorkáři jsou ale specifická skupina turistů, kteří dokážou krásu krajiny také ocenit,“ říká ředitelka Destinační agentury Krušné hory Eva Maříková. Spojení s projektem TRIPPER není náhodné. „Mají zkušenosti. Za sebou už realizaci řady tras a výletů nejen pro motorkáře. Ve chvíli, kdy jsme začali přemýšlet o možnosti turistického materiálu pro motorkáře, byl TRIPPER jasnou volbou,“ doplnila Eva Maříková.

Stopovací a poznávací hry TRIPPER jsou určené pro všechny, kteří chtějí svůj volný čas strávit jinak než sezením na gauči, a to třeba i ve městě nebo regionu, kde žijí a které znají. Na začátku hry je známo pouze místo startu. K dalším zastávkám je třeba si cestu vybojovat řešením úkolů a luštěním hádanek, které na trase čekají.

TRIPPER původně vznikl jako každoroční orientační závod pro motorkářský klub majitelů motocyklů Suzuki V-Strom. „Jezdci různého věku i pohlaví vyráželi na předem neznámou trasu s jediným úkolem, dorazit do cíle. Tam přijížděli se širokým úsměvem na tváři, byť mnohdy znavení a s několikahodinovým zpožděním. Myšlenka se tedy ujala a my ji začali rozvíjet do současné podoby, kdy pracujeme právě na Krušnohorské Rallye. Pokud jste milovníky jedné stopy a chcete v sedle kromě skvělého poježdění zažít také vzrušení z objevování nových míst, tak již v dubnu můžete vyrazit na cestu,“ přiblížil práci svého týmu Oldřich Bubeníček z TRIPPER.

web_TRIPER

Trasa výletu je předem dána a vedena tak, aby účastníka provedla po zajímavých místech dané lokality a odhalila třeba i pro místní netušená zákoutí a souvislosti. Výlety ale nejsou určeny výhradně pro motorkáře. „TRIPPER si můžete užít také jako pěší procházku nebo výlet autem. Plánujeme i výlety pro cyklisty. Cíl každé trasy se liší podle toho, jestli pomocí indicií odhalujete fantoma výletu, nebo hledáte ukrytý poklad. Každá brožurka TRIPPER na své titulní stránce informuje o typu trasy, o časové náročnosti, délce v km, možnosti občerstvení na trase a zda je nebo není vhodná pro vozíčkáře,“ doplnil Oldřich Bubeníček. Krušnohorská / Erzgebirge Rallye bude ve vybraných informačních centrech k dispozici ještě před zahájením motorkářské sezóny. „Silnice plné zatáček a prudkých serpentin, rozlehlé vodní nádrže, tajemné staré štoly a výjezdy na atraktivní vyhlídky, to jsou Krušné hory. Tady si parádně zajezdíte!“ zve kolegy motorkáře Oldřich Bubeníček.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!