Podkrušnohorská nemocnice následné péče nabízí nově také sociální lůžka

1
2557

V litvínovské Podkrušnohorské nemocnici následné péče mají nově k dispozici třináct sociálních lůžek. Pokoje přibyly na zrekonstruovaném patře nemocnice, kde také vznikl kontaktní sociální úsek určený pro styk s občany.

Zejména nemocným seniorům usnadní nová sociální lůžka přechod mezi lékařskou péčí a návratem do domácího prostředí, případně do domova sociálních služeb. „Sociální lůžka jsou částečně hrazena z malé části zdravotními pojišťovnami. Hlavní účast zůstává na klientech včetně sociálního příspěvku Ministerstva práce a sociálních věcí. Lůžka jsou určena pro klienty, kteří odchází z nemocnice následné péče, ale nemohou odejít domů. Jsou to čekatelé na domovy sociálních služeb,“ říká primář Podkrušnohorské nemocnice následné péče MUDr. Petr Myšák. V prostorách původně sídlily interní ambulance. Lékaři ale prostory uvolnili. Nemocnice následné péče tak mohla využívat kompletně celou kapacitu objektu. „Po úspěšném výběrovém řízení jsme začali s rekonstrukcí těchto prostor už v červnu letošního roku. Zejména díky skvělé práci naší vedoucí technického úseku Janě Kolodzijové se podařilo dílo dokončit v termínu a k naší spokojenosti. Dělat se muselo prakticky všechno. Od rozvodů, podlah, oken až po změnu dispozic. Firma European se práce zhostila dobře. Některé práce jsme dělali vlastními silami. Také vybavení nakupovali a vybírali zaměstnanci nemocnice. Děkuji všem, kdo se do náročné rekonstrukce zapojil a zejména pak městu Litvínov, které nám na rekonstrukci poskytlo investiční dotaci 1 350 000 Kč,“ uvedla jednatelka Krušnohorské polikliniky, pod kterou Podkrušnohorská nemocnice následné péče patří, Hana Sošková. Jednolůžkové a dvojlůžkové pokoje jsou vybaveny elektrickými lůžky se speciálními zdravotnickými matracemi, uzamykatelnými nočními stolky, lednicemi a televizory. Příjemným prvkem je ložní povlečení, které nemá jednotnou nemocniční bílou barvu, ale veselé barevné vzory. Na dvojlůžkových pokojích je možné opticky oddělit lůžka závěsem. Slavnostního otevření nově zrekonstruovaného patra se zúčastnilo kompletně celé vedení města Litvínova. „Všem klientům přeji, aby chvíle strávené v těchto prostorách byly pro ně co nejkratší,“ prohlásila starostka města Kamila Bláhová, která zároveň vyjádřila spokojenost s tím, že ve městě přibyla další sociální lůžka nutná pro komplexní zajištění sociálních služeb pro Litvínováky.

Podkrušnohorská nemocnice následné péče v současné době poskytuje kromě nových sociálních lůžek také péči na lůžkách zdravotnických. „Poskytujeme léčebnou, léčebně rehabilitační a ošetřovatelskou péči pacientům se stanovenou diagnózou, u kterých došlo ke zvládnutí akutního onemocnění, a to až do té doby nebo v těch případech, pokud tuto péči nelze poskytovat ambulantně a pacienti mohou zpět do domácího prostředí,“ uvedl dále primář Petr Myšák. Díky dotaci Ústeckého kraje, kterou Podkrušnohorská nemocnice následné péče čerpala opakovaně, se podařilo vyměnit všechna původní lůžka v celé nemocnici za moderní elektrické polohovatelné postele. Rekonstrukce nových prostor vyšla na téměř dva milióny korun. Další bezmála půl miliónu korun stálo vybavení. Podle ředitelky Krušnohorské polikliniky Hany Soškové bude díky nově vzniklým lůžkům zcela porytá potřeba Litvínova pro tuto formu péče. Krušnohorská poliklinika už provozuje 40 sociálních lůžek ve zdravotnickém zařízení. Celkem jich tak bude v Litvínově k dispozici až 53. Péče na takovém lůžku je hrazena z prostředků klienta a dále z prostředků MPSV jakožto příspěvku na péči dle kategorie soběstačnosti klienta.

1 komentář

  1. Chci se zeptat jestli byste měli volně lůžko maminka už nemůže býti na LDn v Mostě a já ji mít doma nemohu jsem invalida po třech operaci páteře a dvě ruce karpálního tunelu,maminka má žádost do důchodu do astry ale ještě čekáme její diagnóza je aizhaimr a demence.dekuji Zahrádková můj mobil je 774104956

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!