Porušené paragrafy (12. týden)

0
477
Opilec „vysklil“ dveře

MOST – Hlídka městské policie zasahovala v ulici Wolkera, kde u jednoho z nonstop barů došlo k poškození vstupních dveří. Na místě strážníci zjistili, že podnapilý zákazník kopl do vchodových dveří, a poškodil tak skleněnou výplň. V provozovně se nacházel také její majitel, který uvedenou událost nechtěl dále řešit. Strážníci majitele proto poučili o možnosti a způsobu podání oznámení.

Rušili klid

MOST – Noční klid hlasitým řevem rušili dva muži v ulici Seiferta mezi bloky 34 – 35. Na oba výtečníky si ale „posvítili“ mostečtí strážníci. Ti na místě zjistili, že oba muži byli pod vlivem návykové látky. Jeden z nich začal nejdříve strážníka slovně urážet a poté se pokusil jej fyzicky napadnout. Muži zákona se ale nedali a použitím donucovacích prostředků tomu zabránili. Muž je podezřelý z přestupku rušení nočního klidu a neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci. Událostí se tak bude zabývat přestupková komise.

Notebook na úvěr nevyšel

MOST – Padesátiletý muž z Mostecka čelí obvinění z úvěrového podvodu. Toho se měl dopustit, když zamířil do jedné mostecké prodejny, kde zatoužil po novém notebooku a uzavřel úvěrovou smlouvu. Vymyslel si firmu, kde údajně pracuje, i výši svého příjmu, i když tam vůbec nikdy nepracoval. Nový notebook si ovšem dlouho neužil. Za pár stovek ho totiž obratem prodal a splátky vůbec nesplácel. Poškozené společnosti tak způsobil škodu za necelých osm tisíc korun. Za toto jednání muži hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Za dobrotu…

MOST – …na žebrotu, vystihuje známé rčení jednání dvaadvacetileté ženy z Mostu. Ta měla začátkem března požádat svého známého, zda by ji neodvezl do Prahy. „Muž s tím souhlasil, a když byli o půlnoci v jedné obci na Mostecku u čerpací stanice, žena využila toho, že muž byl uvnitř prodejny a bez jeho vědomí a souhlasu usedla za volant a z místa odjela pryč. Policie následně po vozidle vyhlásila ihned celostátní pátrání,“ informovala o případu tisková mluvčí mostecké státní policie Ludmila Světláková. Řidičku ještě týž den zadržela hlídka policistů na Kladensku. Žena řídila i přesto, že má zákazy řízení všech motorových vozidel a to až do roku 2018. Vozidlo policie zajistila a vrátila zpět poškozenému. Mostečanka čelí obvinění z neoprávněného užívání cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!