Primátor Jan Paparega: „Nejde o perzekuci!“

0
1133
Na protest protihlukové vyhlášky projela v neděli Mostem kolona aut fanoušků autodromu.

Na strhující se lavinu kritiky o omezení provozu autodromu v souvislosti s vydáním nové, tak zvané „protihlukové vyhlášky“ v městské části Souš, reagoval na tiskové konferenci s místními médii primátor Mostu Jan Paparega.

Nová vyhláška o omezení hluku v Souši začne platit už v březnu. „Chci podotknout, že se nejedná o žádné omezení provozu na autodromu. Od pondělí až do soboty se jezdit bude, kromě státních svátků, do 18 hodin. Je to zcela standardní provoz, který tady fungoval během posledních deseti let,“ reagoval na podněty, které se objevily na sociálních sítích, ale i v médiích jako reakce na novou vyhlášku, primátor. Město přistoupilo k přísnějším regulacím hluku především o nedělích a státních svátcích. „Pokud jde o neděle, jde obecně o klidový den v týdnu. Proto jsme vyslyšeli požadavky občanů. Nebereme to jako perzekuční opatření. Naopak. Pro tradiční akce, které se zde konaly, předpokládáme, že mostecký autodrom či pořadatelé závodů, kteří si od autodromu pronajali okruh, se obrátí na město Most se žádostí o výjimky,“ upozornil dále primátor. Dodal, že tradiční podniky typu akcí závodů tahačů a dalších, radní povolí. „Věřím, že najdeme společnou řeč a umožníme konání tradičních podniků. Fakt, že ať už zahraniční či zdejší agentury si pronajímaly závodní okruh pro testování motocyklů, je stránka jiná. Nevidím nic špatného na tom, aby sem ani nadále tyto agentury nejezdily,“ komentoval situaci primátor Paparega.

„Vyhláška je i určitou reflexí na opakované překračování hladin hluku. Jsem rád, že autodrom se sám vyjádřil, že se chce zapojit do aktivit spojených s protihlukovými opatřeními. Je to více než namístě,“ řekl primátor. V nejbližších dnech bude ještě jednat vedení města se zástupci autodromu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!