Prohlášení SBD Krušnohor: „František Ryba nevybral kasu a ani neemigroval“

0
604

 

František Ryba

nevybral kasu a ani neemigroval

Někteří lidé mají příliš bujnou fantazii,“ zhodnotil František Ryba, ředitel Stavebního bytového družstva Krušnohor Most, obsah posledních fám, jež se objevily ve veřejném prostoru.

Zaměstnanci jednotlivých úseků a oddělení správy družstva jsou zavaleni telefonickými dotazy lidí, kteří se znepokojeně ptají na současnou situaci Krušnohoru. Na jeho vedení se dokonce obracejí advokáti, jejichž klienti mají s družstvem rozjednané různé záležitosti.

Zneklidnění ve veřejnosti způsobila fáma, že ředitel František Ryba „vybral kasu Krušnohoru“ a emigroval.

Jsem pořád tady. Emigraci neplánuji. Ani nemám v úmyslu defraudovat finance. Není k tomu důvod. Družstvo běží dál – a stále takto poběží. Opravdu není důvod se zneklidňovat,“ ujistil František Ryba.

Ke slovům ředitele je třeba dodat, že skutečnost, že Krajský soud v Ústí nad Labem vymazal z rejstříku členy představenstva družstva a členy kontrolní komise s odůvodněním, že byli neplatně zvoleni, pro běžného klienta Krušnohoru (družstevníka či vlastníka bytu) v praxi vůbec nic neznamená. Správa družstva, v jejímž čele stojí ředitel, funguje naprosto normálně, o čemž se v úředních hodinách a dnech každý týden přesvědčuje velký počet obsloužených klientů. Je věcí soudu, kdy bude situace ohledně neexistence představenstva a kontrolní komise napravena. Na běžný provoz družstva to ale nemá vliv.

Mgr. Petr PROKEŠ

tiskový mluvčí SBD Krušnohor

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!