ROBOSHOP 2017 má vítěze – 4. ZŠ z Mostu

0
428

Vítězi soutěže ROBOSHOP 2017 o robotickou sadu Lego Mindstorms se stali žáci Ondřej Ježerský z 8. A a Jakub Hanousek z 8. B ze základní školy v ulici Václava Talicha (4. ZŠ).

Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem ve spolupráci s městem Most uspořádala workshop s názvem ROBOSHOP 2017 a na něho navazující soutěž. Město tak pokračuje v podpoře technického vzdělávání.

Workshopu a soutěže se zúčastnili žáci 8. tříd všech základních škol v Mostě, kteří měli možnost několikadenní workshop navštívit a pochopit, ale především si vyzkoušet programovací jazyk Scratch, a to právě formou soutěže. „Soutěže se původně zúčastnily týmy ze všech základních škol v Mostě, přičemž některé zastupovalo i více týmů složených z žáků osmých tříd. Ti se během několikadenního workshopu pod vedením studentů UJEP seznámili se základy programování a společně měli splnit tři specifické úkoly. To se nakonec podařilo pouze dvěma týmům z 15. ZŠ a jednomu týmu ze 4. ZŠ. Tyto týmy pak před odbornou komisí musely prokázat, že na splnění úkolů pracovaly samostatně. Nejlepších výsledků pak v tomto finále dosáhl dvoučlenný tým 4. ZŠ, díky němuž škola získala robotickou sadu Lego Mindstorms,“ uvedla Jitka Tomanová z odboru rozvoje a dotací mosteckého magistrátu.

Workshop s názvem ROBOSHOP zaměřený na programování není první aktivitou, kterou si magistrátní úředníci pro žáky připravili. Na začátku listopadu minulého roku se uskutečnilo mimořádně úspěšné Technohraní, kterého se zúčastnilo téměř pět stovek dětí a letos bude opět pokračovat. Žáci základních škol se také účastní exkurzí ve strategické průmyslové zóně Joseph. „Aktivit je celá řada a týkají se nyní především žáků základních škol. Do budoucna bychom se chtěli zaměřit i na děti v mateřinkách. V podpoře technického vzdělávání město nepolevuje a již nyní můžeme žákům přislíbit další zábavné workshopy a soutěže zaměřené na techniku a vědu,“ uvedla dále Jitka Tomanová. Město se snaží mostecké děti přivést zábavnou formou k technickému vzdělávání, aby měly větší šanci získat kvalitní zaměstnání a byly tak konkurenceschopné na trhu práce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!