Senioři oslavili úspěšné zakončení Univerzity volného času

0
197

V zámku Valdštejnů se uskutečnil slavnostní koncert, který zakončil XXI. semestr Univerzity volného času. Tento druh zájmového vzdělávání pro seniory organizuje v Litvínově Městská knihovna.

Na rozloučení se školním rokem přišli nejen studenti a lektoři vzdělávacích aktivit, ale i hosté.  O příjemný kulturní zážitek se postaral Dechový kvintet „4+1“. Mezi pozvanými byla také místostarostka Litvínova Erika Sedláčková, která osobně poděkovala panu Nedvědovi za celoživotní práci knihovníka. Po koncertě se konala malá rozlučka s “Pavlem“, jak mu všichni senioři říkají. Byl to právě Pavel, který stál u počátků zájmového vzdělávání seniorů v litvínovské knihovně. Celá léta připravoval zajímavé přednášky, besedy a výlety za poznáním. Díky němu se tak litvínovská knihovna stala místem společenského setkávání. Studenti z řad seniorů si zde mohou přátelsky popovídat i rozšířit obzory ve svých zájmových oborech.Pan Pavel Nedvěd se loučil se svými svěřenci jako organizátor akcí. Protože se však celoživotní vzdělávání seniorů stalo jeho „srdeční záležitostí“, bude nadále knihovnu navštěvovat jako student Univerzity volného času.

Nový semestr Univerzity byl zahájen přednáškami již v květnu a po letní přestávce se studenti sejdou zase v září. Budou otevřeny oblíbené obory Letem světem, Kaleidoskop zajímavostí, Klub milovníků historie a Církevní památky na Mostecku a Litvínovsku. Jelikož se jedná o zájmové vzdělávání, není problém začít se studiem kdykoli, třeba i ve XXII. semestru. Absolvování Univerzity volného času není spojeno s prověřováním znalostí, takže není potřeba obávat se zkoušek nebo testů. Zájemci o studium se mohou hlásit u paní Ing. Evy Koudelkové přímo v knihovně nebo na e-mail:  koudelkova@knihovna-litvinov.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!