Seniorliga Most zná nového mistra

0
1055
O letošním mistru Seniorligy Most, tedy malofotbalové soutěže pro hráče „40+“, je rozhodnuto! Stal se jím tým staré gardy FK Baník Souš.
Do nejlepší čtveřice se spolu s ním probojovala mužstva FK Baník Souš, Jatka Matějka, Old Bridge a Mostecké pumpičky a míchačky. Semifinálové dvojice utvořily Baník Souš proti Pumpičkám a Jatka proti Old Bridge.
Semifinálové utkání mezi týmy Jatka Matějka a Old Bridge se bohužel neodehrálo, protože tým Jatek se nesešel v dostatečném počtu. Old Bridge tak postoupil rovnou do finále po kontumační výhře 5:0.
Druhé semifinále mezi týmy FK Baník Souš a Mostecké pumpičky a míchačky bylo velmi vyrovnané a ještě dvě minuty před koncem za stavu 1:1 směřovalo k penaltovému rozstřelu. Skóre otevřel Tomáš Sekerák z Baníku po přihrávce Romana Papcuna, ve druhém poločase vyrovnával k Libor Výdurek z Pumpiček po dlouhém výkopu gólmana Daniela Soldana. Penalty odmítl po asistenci Karla Giampaoliho prudkou ranou pod břevno soušský Jan Fleišman a poslal tak svůj tým po výsledku 2:1 do boje o zlato.
Ve finále na starou gardu Souše čekal tým Old Bridge, dosud jediný vítěz Seniorligy v letech 2018 a 2019. Poté soutěž uspala koronavirová pandemie a finále se tak znovu hrálo až letos, již ne za kalendářní rok, ale za klasickou fotbalovou sezónu 2021/2022.
Finálový zápas probíhal zcela v režii týmu FK Baník Souš. Již v poločase vedli jeho hráči 4:0, aby nakonec zvítězili jednoznačně 6:1. K vítězství nejvíce přispěla pětice dvoubodových hráčů Jiří Lovíšek (2+0), Jan Fleišman, Karel Giampaoli, Tomáš Sekerák (všichni tři 1+1) a Pavel Nemrava (0+2). Za Old Bridge korigoval konečný výsledek agilní Libor Gábel.
FK Baník Souš je tak mistrem, Old Bridge vicemistrem a týmy Mostecké pumpičky a míchačky a Jatka Matějka se podělily o třetí místo.
Nejlepší jednotlivci 
Nejlepším nahrávačem sezóny se stal s 13 asistencemi Roman Papcun z FK Baník Souš.
Nejlepším střelcem s 11 přesnými zásahy Rostislav Broum z týmu L. K. M. Recycling Souš.
Titul nejproduktivnějšího hráče soutěže získal Roman Papcun z FK Baník Souš (9+13).
Nejlepším gólmanem soutěže se stal jeho spoluhráč Jiří Hašek s impozantním průměrem 1,00 obdrženého gólu na zápas.
Boje v Seniorlize znovu začnou po prázdninové přestávce v sezóně 2022/2023.
Více informací na www.fotbalmost.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!