„Tanečník musí mít silnou vůli dřít, potit se a bojovat“

0
1220
StarDance VIII .... když hvězdy tančí. Portréty soutěžících osmé řady populární taneční soutěže České televize.

Lucii Hunčárovou (17. 11. 1985) většina z nás zná z oblíbeného a populárního pořadu České televize StarDance. V poslední řadě byl jejím tanečním partnerem známý italský kuchař Emanuel Ridi a před ním nezapomenutelný Lukáš Pavlásek. Lucie v současné době rozjíždí nový projekt v mosteckém Tanečním studiu Kamily Hlaváčikové. Při té příležitosti jsme ji oslovili a Lucie ochotně poskytla našemu týdeníku exkluzivní rozhovor.

Lucie, v posledních dnech se objevujete v Mostě, v Tanečním studiu Kamily Hlaváčikové. Prozradíte, jaký je účel vašich návštěv?

Byla jsem Kamilou Hlaváčikovou požádána o spolupráci. Taneční studio je velmi rozmanité, co se týká tanečních stylů, a já budu pracovat s dětmi – zejména s holčičkami, které se specializují na latinsko-americké tance a latino show. K tomu všemu bychom rády pořádaly taneční kurzy pro dospělé páry, které se těší v posledních letech velké oblibě.

Proč jste si vybrala právě TK KH v Mostě?

Na to je velmi jednoduchá odpověď. Když mi bylo asi devět, začínala jsem tady s mažoretkami. Navíc jsem rozená Mostečanka a ráda se vrátím na místo činu. Při té příležitosti také navštívím rodiče a prarodiče a budu nejšťastnější.

Co vás na tancování baví, proč jste se vydala tímto směrem?

Odmala jsem měla kladný vztah ke sportu a pohybu vůbec a tanec mě velmi naplňoval. Pak už stačila plná podpora rodičů a bylo…Tancování je všestranný pohyb, kterým vyjádříte momentální emoce, vydáte potřebnou energii a ještě formujete postavu.

Kolik tanečních střevíců jste už protančila?

Aktivní tanečník, který stále trénuje a soutěží, protančí cca 4-5 párů tanečních bot za rok.

Jaké úspěchy se vám v tanci zadařily?

Teď musím hodně přemýšlet, protože je to už nějaký čas, co jsem poprvé vstoupila na taneční parket. Ale víceméně jsem se od juniorských let pohybovala v úzké republikové taneční špičce. A to mi vydrželo až do dospělého věku. Nějaké tituly jsme společně s tanečním partnerem vybojovali, ale myslím si, že by to nemělo být tím primárním důvodem, proč se něčemu věnovat naplno.

V tanečním studiu v Mostě už jste párkrát na hodinách byla, okoukla jste už nějaké talenty?

Je zde spousta talentovaných tanečnic. Ale talent všeobecně nehraje moc velkou roli. Jde hlavně o to, zda to člověka baví a zda má silnou vůli dřít, potit se a bojovat. Samozřejmě u dětí hraje roli rodinné zázemí, zejména psychická a finanční podpora.

Jak se pozná taneční talent?

Talent v tanci poznáte během pár minut. Poměrně důležitý je k tomu i hudební sluch, ale i ten se dá časem naučit a vytrénovat.

Není žádným tajemstvím, že trávíte společné chvíle s italským kuchařským mistrem Emanuelem Ridim. Byl vaším tanečním partnerem v poslední řadě soutěže StarDance…Chystáte nějaké společné projekty?

Touto odpovědí vlastně potvrdím či vyvrátím veškeré drby a spekulace. Ano, s Emanuelem Ridim v současné době žiji. Co se týká společných akcí, občas si zajdeme zatrénovat před nějakou společenskou akcí, událostí, eventem, na který jsme byli pozváni, abychom společně zatančili a připomněli divákům famózní pořad StarDance. Emanuel kromě tančení občas předvede svou kulinářskou show na těchto akcích.

Bude možné vás společně vidět při nějaké show tady v Mostě?

V případě zájmu se samozřejmě ničemu nebráníme.

Jaký byl Emanuel tanečník a jak na poslední StarDance vzpomínáte? Když byste ho srovnala s řadou, kde jste tančila s L. Pavláskem – kde byla větší legrace a uvolněnost?

Emanuel je poměrně šikovný. Problém byl trochu v tom, že se se společenským tancem setkal poprvé ve StarDance, do té doby v životě neviděl ani jeden krok. Pochází z krásného ostrova Elba a bohužel tam nebylo zvykem navštěvovat klasické taneční kurzy, které jsou u nás velmi běžné. Herci a zpěváci mají ve StarDance trochu výhodu, protože se s tancem seznámili při studiu na konzervatoři a vrcholoví sportovci mají též lepší pozici, mají připravené tělo, skvělou koordinaci pohybu a většinou rytmus v těle.

S Lukášem Pavláskem to bylo mnohem obtížnější, protože i když jsme se oba dva velmi snažili, tak to nešlo. Paradoxem je, že nesnáším slovo „nejde“, alespoň to učím děti, že když se chce, tak to jde. Bohužel v tomto případě jsem se mohla stavět na hlavu a ono ne a ne. Mnoho lidí si dodnes myslí, že to neumění Lukáš dělal schválně, bohužel ne. Ale má talent zkrátka na něco jiného. Taky ze mě asi nikdy nebude dobrá kuchařka a o matematických vědách ani raději mluvit nebudu…

Jaký byl Emanuel „žák“?

Emanuel byl skvělý žák. Poslouchal a respektoval mě, což je nejdůležitější. Snažil se eliminovat po dobu StarDance veškeré své aktivity, abychom trénovali co nejvíce. Dřeli jsme 5-8 hodin denně. Chodil na tréninky včas, dokonce dřív než já a trénoval si sám taneční kroky. Byl roztomilý.

Co vás nejvíc pobavilo na StarDance?

No nejvíc mě pochopitelně bavil Lukáš Pavlásek. Zejména při přímých přenosech jsem se při zvedačkách vždy modlila, abych přežila a žiju, jupííí! Nikdy nevíte, co se v přímém přenosu vše může stát a je lepší si to raději ani nepřipouštět. Při představě, že vás sleduje skoro dva miliony lidí a vy spadnete, zakopnete nebo váš partner má tzv. okno v tanci, mi nebylo do smíchu.

Kdybyste si mohla vybrat úplně mimo jakékoliv mantinely, s kým byste si chtěla zatančit, kdo by to byl?

Asi by to byl vynikající herec Christopher Lambert, který mi je sympatický svým hereckým umem, ale také vysokým čelem, které já na rozdíl od něj raději schovávám pod hustou ofinou…

Vy jste naučila Emanuela Ridiho taneční kousky… Jaké fígle vás naoplátku naučil on v kuchyni?

Jsem zatím ostuda a musím se přiznat, že nevařím a k vaření žádný vztah nemám. S Manuelem se bavíme hodně o jídle, dost cestujeme a já mám možnost poznat kuchyni v ostatních zemích, ale bohužel jsem pouhý strávník. Jsem ve stádiu, kdy poznám kvalitnější suroviny a z toho plynoucí skvělé jídlo, ale to je prozatím vše. Doufám, že časem udělám stejný pokrok v kuchyni jako Emanele na parketě.

Na kterém jídle si nejvíce pochutnáte? Na kterém váš partner?

Já nejsem náročná, stačí mi kvalitní těstoviny s čerstvými ingrediencemi, ať už to jsou, spaghetti Aglio Olio e peperoncino nebo arrabbiata. Mám ráda i orientální pikantní kuchyni. A Emanuel má rád každé jídlo, které je momentálně sezónní (období vybraných ryb, chřestu, hub, lanýžů apod…)

Kde o prázdninách jste všude cestovala a kde se vám nejvíc líbilo?

Část prázdnin jsme cestovali po Toskánsku, po Emanuelově rodném ostrově Elba a pár posledních letních dnů jsme strávili ve Slovinsku a v Rakousku. Jsem nadšená z každého nového poznání. Každá země je něčím krásná a zajímavá, ale nejraději se vždy vracím do ČR, kde jsem se narodila, žiju a snad nějakou dobu ještě žít budu…

Děkuji za rozhovor


Otázka pro…

Kamilu Hlaváčikovou, majitelku Tanečního studia Kamily Hlaváčikové v Mostě

Známá tanečnice Lucie Hunčárová se objevuje ve vašem tanečním studiu. Proč jste si vybrala právě Lucii?

„Lucie je má bývala žačka, která navštěvovala mé hodiny tance už jako osmiletá holčička. Zná mou výuku, zažila ji na vlastní kůži několik let. Často se mi stává, že pokud oslovím nějakého cizího lektora, tak se neshodneme na výuce a spolupráce je pak ukončena. Lucka ví, co od dětí vyžaduji a očekávám, což mi vyhovuje. Když jsme otevírali taneční studio před deseti lety, Lucka byla u toho a se svým bývalým tanečním partnerem Honzou Onderem vedli kurzy společenského tance. Později ale Lucka s partnerem dostala nabídku práce v Praze, a tím se spolupráce přerušila asi na čtyři roky. Teď se k nám do studia vrací a já věřím, že se díky této spolupráci studio posune zase o krok dál.“

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!