Tripartita řešila prioritně cestovní ruch

0
273

Vekou část dubnového jednání Hospodářské a sociální rady Mostecka (HSRM) zabrala problematika cestovního ruchu.

Hlavní prezentaci tentokrát měl Jan Setvák z Českojiřetínského spolku. Jednou z jeho mnoha aktivit, s nimiž členy regionální tripartity seznámil, je také Moldavská dráha. Když v roce 2017 došlo na této populární turistické železniční trati k sesuvu, bylo to také díky pomoci Hospodářské a sociální rady Mostecka a dalších institucí včetně Ústeckého kraje, že se zde po zhruba roce a půl podařilo opět obnovit provoz. Jednou ze současných snah Českojiřetínského spolku je propojení trati na české a německé straně hranice, protože po 2. světové válce byl přeshraniční provoz přerušen. Regionální tripartita by s tímto záměrem mohla rovněž pomoci.

Jedním z dalších bodů dubnového jednání HSRM byla informace ze zasedání pracovní skupiny SPO-NA, která sdružuje všechny odborné komise a sdružení, které se zabývají problematikou cestovního ruchu, včetně odborné komise pro cestovní ruch při HSRM. Mluvčí pracovní skupiny a zároveň ředitelka Destinační agentury Krušné hory seznámila přítomné s projektem „Krušnohorská NEJ“, ve kterém může veřejnost až do června hlasovat pro nejlepší novinku v oblasti cestovního ruchu za rok 2018.

Členové regionální tripartity na dubnovém jednání také volili nového člena Odborné komise pro Rozvoj lidských zdrojů, kterým se stal Ing. Jiří Vích MBA, jednatel společnosti KOMORA s.r.o. Řeč přišla mimo jiné i na aktualizaci a naplňování Akčních plánů Strategie restrukturalizace Ústeckého, Karlovarského a Moravskoslezského kraje.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!