Aby každé dítě v Litvínově umělo plavat, bruslit, lyžovat a udělat kotrmelec

0
197

Proti obezitě dětí bude město Litvínov bojovat programem ČTYŘLÍSTEK na základních školách.

„Chceme, aby se všechny děti, navštěvující základní školu v Litvínově naučily už na prvním stupni základní pohybové dovednosti, plavat, bruslit a lyžovat. Litvínov má výborné dispozice a vhodné zázemí ve sportovních zařízeních. Jedním z hlavních cílů je také získání zájmu o aktivní pohyb a životní styl“, uvedl k tomu jeden ze spoluautorů tohoto programu místostarosta města Milan Šťovíček .

Program zaštítili Robert Reichel – asistent trenéra národní reprezentace ledního hokeje, Sergej Kargalcev – šéftrenér gymnastického oddílu, Roman Dalecký – reprezentační trenér feestylového lyžování a Pavel Kadlec – trenér plaveckého oddílu.

Pohybová průprava v prvním ročníku bude probíhat zejména v gymnastické hale u Koldomu. Ve druhém ročníku se děti naučí bruslit na zimním stadiónu Ivana Hlinky a další dva ročníky (3. a 4.) proběhne plavecký výcvik, který již několik let na školách probíhá. Program zakončí lyžařský výcvik v nedalekém areálu Klíny.

Všechny pohybové aktivity povedou zkušení trenéři a instruktoři ve spolupráci s jednotlivými školami.

Město Litvínov chce na zajištění programu vyčlenit ve svém rozpočtu každý rok zhruba jeden a půl milionu korun, aby se programu mohly účastnit opravdu všechny děti bez ohledu na sociální poměry jejich rodin.

Ředitelé základních škol v Litvínově program Čtyřlístek přivítali a některé školy již připravují nákup potřebného vybavení pro bruslení či lyžování. V rámci programu je také zajištěno půjčení lyžařského vybavení pro ty děti, které ho nevlastní, sedmidenní skipas i doprava.

Město připravuje informační skládačku pro rodiče dětí a chce celý program ČTYŘLÍSTEK spustit již v tomto školním roce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!