Kraj chce více policistů

0
253

Požár na skládce Celio, výsledky taktického cvičení Výpadek 2018, nové vybavení hasičů nebo nedostatek policistů v kraji. Jen několik bodů z programu jednání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje. Právě snižující se počet policistů v našem regionu byl nejdiskutovanějším tématem tohoto jednání. Všichni členové v čele s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem i náměstkem hejtmana pro bezpečnost Martinem Klikou vyslovili znepokojení nad aktuálním nedostatkem členů policejního sboru v kraji, se kterým je seznámilo vedení krajské policie. Poprvé se také schůze bezpečnostní rady zúčastnil nový ředitel Krajského vojenského velitelství v Ústí nad Labem plukovník gšt. Ing. Petr Gajdoš.

„Bezpečnostní rada se seznámila se zprávou o bezpečnostní situaci v oblasti veřejného pořádku a vnitřní bezpečnosti na území našeho kraje za první pololetí letošního roku. Tíží nás nejen stále nižší počet policistů, ale také zejména jejich odchody k jiným policejním útvarům mimo území našeho kraje. Budeme tuto situaci řešit s ministrem vnitra a policejním prezidentem,“ uvedl po jednání rady hejtman Oldřich Bubeníček. Ve zprávě o bezpečnostním situaci také zazněla například informace o poklesu zjištěné kriminality o 7,4 % oproti prvnímu pololetí loňského roku. „Bohužel si v rámci republiky všechny kraje a obce nejsou rovny. Je nutné ke každému území přistupovat zvlášť a budeme apelovat na příslušných místech, aby se podařilo pro náš kraj získat takové podmínky, které přivedou další policisty do ulic a také je tu udrží,“ doplnil náměstek hejtmana Martin Klika.

 

Bezpečnostní rada řešila také blížící se oslavy 100 let od vzniku první republiky, které bude kraj pořádat poslední říjnový víkend na Zahradě Čech a potřebná bezpečnostní opatření.

 

Členové vyslechly i zprávu o činnosti Zdravotnické záchranné služby či informace o dalších plánovaných taktických cvičeních Integrovaného záchranného systému.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!