Dětem začala škola

0
167

Na hřišti Sportovní soukromé základní školy Litvínov, s. r. o. začal pro 40 prvňáčků a dalších téměř pět stovek žáků školní rok 2019/2020. Prvňáčci dostali od žáků devátých tříd na slavnostním zahájení baťůžky z projektu Bezpečně do školy, ve kterých byly reflexní pásky či brožury, kde děti nalezly vše podstatné o tom, jak se správně chovat na pozemních komunikacích. Poté deváťáci doprovodili prvňáčky do svých tříd.

 

 

Tam na ně čekali kromě třídní učitelky také ředitel školy Pavel Škramlík a náměstek hejtmana Ústeckého kraje Martin Klika a náměstek Jaroslav Komínek. Ten popřál dětem krásný první den a nezapomněl jim vzkázat: „Ústecký kraj věnuje velkou pozornost bezpečnosti silničního provozu na základních, středních školách, přes profesionální řidiče až po seniory. Chtěl bych děti a jejich rodiče požádat, aby nejen v první týdny školního roku dávali u přechodů velký pozor a dívali se kolem sebe“.

Reflexní baťůžky dostalo v první školní den 8500 prvňáčků po celém Ústeckém kraji. Na projektu se hlavně podílí Ústecký kraj, BESIP, krajskou dopravní policie a Autodrom Most.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!