Divadelní léto na Hněvíně startuje

0
337
Noc na Karlštejně na Hněvíně. Foto: Tomáš Branda

V pátek začíná na mosteckém hradě Hněvín Divadelní léto. V romantickém prostředí hradu se do konce měsíce odehraje 25 divadelních představení v podání Městského divadla v Mostě.

Divadelní léto na Hněvíně začíná v pátek 8. června představením Sluha dvou pánů a vrcholí Nocí na Karlštejně 29. června.

„Přibylo představení. V předchozích sezónách jsme hráli Noc na Karlštejně, letos jsme přidali Sluhu dvou pánů, který bude mít na Hněvíně i svou stou reprízu. Hrát budeme i pro děti školou povinné, pro ně máme přichystanou Princeznu se zlatou hvězdou na čele a úspěšnou inscenaci Ať žijí duchové, kterou odehrají kolegové z Divadla rozmanitostí.  Myslím, že divadelní léto už můžeme směle nazvat divadelním festivalem,“ uvedl jednatel Městského divadla v Mostě Václav Hofmann.

„Navíc uvažujeme pro příští sezonu s rozšířením, krom června by se na Hněvíně mohlo hrát i koncem srpna a začátkem září. Stávající jeviště, které se staví z praktikáblů, bychom také časem chtěli vyměnit za skládací jeviště, které pojme více diváků,“ doplnil primátor Mostu Jan Paparega.

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!