K mechanikům, chemikům a elektrikářům přibude ještě obor ošetřovatelka

0
808

Střední škola Educhem nabrala v loňském roce druhý dech a dere se do společnosti prestižních středních škol v Ústeckém kraji. V příštím roce by jí měl přibýt tříletý obor ošetřovatelka. Právě pro ošetřovatelky plánuje ředitelka školy Renata Koulová využít nabídky sociálně zdravotních zařízení SENMED a REMED v Meziboří.

„Naše ošetřovatelky se budou ve zdravotnických a sociálních zařízeních v Meziboří učit svou práci. Tak, aby po ukončení studia ovládaly bezchybně teorii, ale aby byly připraveny s praktickými dovednostmi rovnou nastoupit k zaměstnavateli. To je to, co si dnes zaměstnavatelé žádají a co potřebují studenti. Naše ošetřovatelky budou mít výbornou praxi v oboru, nebude je muset nikdo zaučovat. Škola na trh práce pošle plnohodnotné pracovníky, kteří budou ovládat vše, co se od jejich profese očekává,“ říká ředitelka školy Renata Koulová.

Své patrony z řad zaměstnavatelů v regionu mají i další obory. Pro své chemiky našla škola partnera v Unipetrolu RPA. „Můžeme využívat pro praxi vybavené laboratoře vědeckého a výzkumného centra v Unipetrolu. To je obrovská výhoda, protože si mohou děti chemii osahat v praxi a daleko víc je pak studium baví. Firma také vybaví naši školu vzorky chemických materiálů. Studentům pak pořídila ochranné laboratorní pláště,“ vyjmenovala pomoc Unipetrolu Renata Koulová. To hlavní a zásadní, co ocení hlavně studenti, je ale stipendijní program. „Studenti jsou odměňováni za výsledky vždy na konci pololetí. Aby získal student stipendium, musí splnit několik kritérií. Mimo jiné musí být hodnocen ze všech předmětů, nesmí mít neomluvené absence, nesmí porušovat školní řád. Odměna se pak uděluje podle průměrného prospěchu. Nejvíce mohou studenti získat šest tisíc korun za školní rok,“ prozradila pravidla ředitelka školy. Na stipendium za první pololetí dosáhne 25 studentů chemického oboru. Celkem jim Unipetrol RPA vyplatí 54 tisíc korun.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!