Kamiony směřující na závodní víkend po objížďce nakonec nemusí

0
320
Ilustrační foto

Řidiči kamionů, kteří přijíždějí do Mostu ze směru od Prahy a chtějí pokračovat na Chomutov, nebudou muset využívat objízdnou trasu kvůli plánované uzavírce silničního mostu pod hradem Hněvín. Uzavírka se totiž posouvá na neurčito.

Podle Ředitelství silnic a dálnic ČR měla výluka trvat do 24. srpna 2019. Postihnout tak měla i řidiče kamionů ve směru od Prahy, jejichž cílem cesty bude závodní víkend Czech Truck Prix ve dnech 31. srpna až 2. září na mosteckém autodromu.

„Na evropský šampionát okruhových tahačů Czech Truck Prix se sjede mnoho kamionových souprav, které tvoří doprovod závodních týmů. Navíc součástí víkendu je i druhý ročník Truck Festivalu, na který se přihlásilo na 120 dopravních firem se svými kamiony,“ uvedl technický ředitel společnosti AUTODROM MOST Pavel Pech.

Součástí závodního víkendu bude v pátek 31. srpna odpoledne také spanilá jízda těžkotonážních závodních speciálů ulicemi Mostu. Trasa povede z autodromu na centrální 1. náměstí a zpět. „Máme výjimku pro průjezd tahačů městem, diváci tak o tuto již tradiční podívanou s doprovodným programem zahrnujícím i autogramiádu jezdců nepřijdou,“ ubezpečil fanoušky Pech.

Titul v evropském šampionátu okruhových tahačů European Truck Racing Championship (FIA ETRC) obhajuje český jezdec Adam Lacko z roudnického týmu Buggyra. V Mostě se jako každoročně může těšit na mohutnou podporu desítek tisíc věrných domácích fanoušků. Součástí závodního víkendu Czech Truck Prix budou i vložené série Octavia Cup, Renault Clio Cup Central Europe a KIA Platinum Cup. Doprovodný program nabídne vedle spanilé jízdy truckových speciálů ulicemi Mostu a Truck Festivalu i leteckou akrobatickou show účastníka světového šampionátu Red Bull Air Race Master Class Petra Kopfsteina, taxijízdy v upravených speciálech či atrakce pro děti zdarma.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!