Kruhák nad Aquadromem zatím nebude

0
565

Okružní křižovatka, kterou chce město vybudovat na křižovatce ulic Topolová, Lipová, Zd. Štěpánka (trojúhelník nad Aquadromem), se nejspíš bude stavět až příští rok. Problém jsou totiž objízdné trasy související i s budováním zastávek u Kahanu.

V současné době má město na okružní křižovatku hotový projekt. Nyní probíhá územní řízení a čeká se na vydání stavebního povolení. „Dopravní situace v této lokalitě bude dost komplikovaná. S dopravním podnikem řešíme i případné objízdné trasy autobusu, což je největší úskalí. Křižovatka totiž bude muset být uzavřena a objízdné trasy v této části nejsou příliš možné,“ informoval náměstek primátora Marek Hrvol. Při řešení objízdných tras padaly varianty od průjezdu ulicí Česká, tak i varianta vybudovat na travnatém pásu chodníku provizorní panelové cesty, po které by jezdily autobusy. „Všechny tyto varianty jsou krkolomné. Navíc musíme mít i na paměti, že v létě se bude v ulici Lipová u Kahanu budovat nová zastávat a i zde budou platit objížďky, zvažujeme proto posunutí celé akce na příští rok,“ zdůvodnil náměstek Hrvol s tím, že ale není toto rozhodnutí ještě definitivní.

„Uvědomujeme si, že od Divadla rozmanitostí až k nově budovanému kruhovému objezdu, je nový asfalt. Chceme tedy udělat nový povrch i v ulici Lipová, poté co se dokončí zastávky. Pokud by se ale všechny tyto tři věci dělaly naráz, bylo by to značně komplikované,“ připustil primátor a dodal: „Závisí to ale na stavebním povolení. Pokud by se posunulo do července, tuto akci necháme až na příští rok.“

Okružní křižovatku nad Aquadromem chce město vybudovat za každou cenu. „Tato křižovatka se řešila i v rámci udržitelného plánu mobility, kde i sami zpracovatelé vyhodnotili, že okružní křižovatka je zde nejvhodnější variantou. Nabízela se také možnost světelné křižovatky, ale ta nebyla vybrána jako nejlepší řešení,“ podotkl ještě náměstek primátora. I přesto, že má křižovatka svažitý sklon, neměl by prý nový kruhák činit potíže při průjezdu ani autobusům. „Poloměry a sklony se několikrát zabývala dopravní komise a vše vychází dobře. Není tu žádný problém, ani autobusy by ho tu mít neměly,“ ujistil Marek Hrvol.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!