Krušnohorská bílá stopa se připravuje na nápor běžkařů

0
976

Krušné hory se chystají na nadcházející zimní sezonu a s nimi i členové sdružení Krušnohorská bílá stopa, kteří v těchto dnech pracují na tom, aby mohly dopřát běžkařům ty nejkomfortnější podmínky pro lyžování. Ústecký kraj nabízí pestrou škálu vyžití nejen pro sjezdové lyžování, ale také pro běžkaře.

I letos se může sdružení spolehnout na spolupráci s Ústeckým krajem, který finančně přispívá třeba na provozní náklady. Organizace patří do Rodinného stříbra Ústeckého kraje. „Čekají nás klasické podzimní aktivity spojené s přípravou na zimní sezonu. Upravujeme turistické značení, kontrolujeme mapy, ale především dohlížíme na stav tratí. Zároveň probíhají dokončovací práce na technice, dělá se servis roleb a čtyřkolek. Například na Dlouhou louku již máme veškerou techniku opravenou,“ uvedl Roman Fišer, místopředseda spolku Krušnohorská bílá stopa.

 

Hojně využívané budou v letošní lyžařské sezoně převážně tyto tři lokality – Dlouhá Louka má 64 upravených kilometrů, Klíny 55 kilometrů a Lesná 60 kilometrů. V současné době se Krušnohorská bílá stopa pyšní 180 kilometry. Lidé mohou využít i střediska na Telnici či Bouřňáku.

Na aktuální sněhové podmínky ve střediscích se mohou lidé podívat na stránkách www.kbstopa.cz, kde se dozví i to, které úseky jsou upravené; a to díky rolbám se zabudovanou GPS. Lidé tak online zjistí, jaké úseky byly právě projety rolbou. „Jsme rádi, že k nám lidé jezdí běžkovat i z Karlovarského či Libereckého kraje. Hodně lyžařů je samozřejmě z Německa. Těší nás, že má běžkování v Krušnohoří takovou tradici, lidé nám každým rokem přispívají dary na zkvalitnění služeb nebo si kupují naší známku a finančně podporují společnost,“ je rád její místopředseda Roman Fišer.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!