Litvínov i Most upřednostní Mobilní rozhlas

0
138

Město Litvínov, stejně jako město Most, využívá služby dvou informačních kanálů. Potřebu plošně informovat obyvatele při nenadálých situacích města pocítila v roce 2015. Tehdy došlo v chemických závodech k výbuchu etylenové jednotky. Na trhu byly dvě možnosti způsobu plošného informování obyvatel. Obě města i společnost Unipetrol RPA mezi sebou uzavřely smlouvy o využívání SMS Infokanálu, společnost Unipetrol hradila třetinu nákladů.

Město Litvínov začalo posléze využívat i službu Mobilního rozhlasu, od roku 2019 se k ní připojilo taktéž město Most. Z důvodu širší nabídky této aplikace se obě města dohodla, že nadále budou využívat pouze Mobilní rozhlas. Stávající registrovaní odběratelé SMS Infokanálu budou do nového systému převedeni automaticky, SMS s aktuálními informacemi jim tak budou chodit nadále.

Výhodou Mobilního rozhlasu je možnost zasílání hlasových zpráv pro nevidomé a slabozraké či seniory, systém automatického propojení se sociální sítí Facebook či automatické propojení na Systém doplňkové výstrahy občany. Nad rámec rozesílání krizových SMS zpráv umí Mobilní Rozhlas například správu podnětů od občanů, tvorbu anket a participativních rozpočtů, rozesílání pozvánek a newsletterů. Oproti SMS Infokanálu je tato služba ekonomičtější. Úspěšně ji používá taktéž město Meziboří.

Radní proto schválili uzavření společného memoranda s městem Most a společností Unipetrol RPA. Společně pak vypoví smlouvu s poskytovatelem původní aplikace a zajistí plynulý přechod na informování skrze Mobilní rozhlas.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!