Litvínov nakonec vydoloval dva body v Hradci

0
375

Vypadá to, že se hokejisté extraligového HC Verva Litvínov konečně v novém ročníku nejvyšší soutěže chytli. Ani třígólová ztráta v Hradci Vervu totiž nezastavila.

Litvínovu se povedl dokonalý obrat skóre z 0:3 na 4:3. Domácí na něj ještě zareagovali, ale výhru Vervy v nájezdech pak týmu zajistili hned tři úspěšní střelci.

„Když bylo na tabuli 3:0, nevypadalo to s námi dobře. Domácí byli v pohodě. Dali jsme ale gól na 3:1, poměrně rychle i na 3:2 a poměr sil se změnil v náš prospěch. Získali jsme víc sebevědomí, pohyb, byli jsme agresivní, nepříjemní a zasloužili si góly. Skóre jsme otočili, letos poprvé jsme dali víc než tři góly, a zase to vypadalo dobře pro nás. S respektem k soupeři ale musím říct, že domácí v pravý čas zabrali a z důrazu si zasloužili vyrovnávací gól. V nájezdech jsme byli šťastnější, takže jedeme domů spokojeni se dvěma body,“ uvedl asistent trenéra Darek Stránský.

Mountfield HK – HC Verva Litvínov 4:5 (1:0, 2:3, 1:1 – 0:0 – 0:1). Branky a nahrávky: 2. Jarůšek (Látal, Cibulskis), 24. Dragoun, 30. Vopelka (Pláněk, Dragoun), 50. Koukal (Červený, Rosandić) – 30. Trávníček (Pilař, Doudera), 37. Jánský (Lukeš, Sørvik), 38. Gerhát (Vandas, Trávníček), 46. Jánský (Gula, Hübl), rozhodující nájezd Ihnačák. Rozhodčí: Bulanov a Hradil. Vyloučení: 4:5, navíc Köhler (HK) 2+10 min. za naražení zezadu. Využití: 0:1. Zásahy: Rybár 31 – Petrásek 29. Diváci: 5 501.

Sestava HC Verva Litvínov: Petrásek – Kubát, Sørvik – Dietz, Gula – Baránek, Pilař – Doudera – Lukeš, Hübl, Jánský – Černý, Ihnačák, Hanzl – Trávníček (C), Gerhát, Vandas – Matoušek, Šimeček, Jurčík. Připraven Kantor. Trenéři Rulík, Stránský, Šlégr.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!